23° Açık

Zeki Gül: Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Gül aday olmayacak” başlığıyla verilen haberlere sert tepki göstererek, “Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum” dedi. Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Gül aday olmayacak” başlığıyla verilen haberlere sert tepki göstererek, “Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum” dedi Yayla Haber’de yer alan habere göre; Çorum […]
ÇORUM - 6 Kasım 2018 13:32 A A

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Gül aday olmayacak” başlığıyla verilen haberlere sert tepki göstererek, “Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum” dedi.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Gül aday olmayacak” başlığıyla verilen haberlere sert tepki göstererek, “Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum” dedi

Yayla Haber’de yer alan habere göre; Çorum Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda, “AK Parti Genel Merkezi’nden gelen yazıya göre Başkan Gül aday olamayacak” içerikli haberler hakkında açıklamalarda bulunan Gül, söz konusu haberleri “yalan ve doğru olmayan haberler” olarak nitelendirdi.

“Bu tür yalan haberleri yapanlar bununla kime yaranmak istiyorlar, bunu anlamakta güçlük çekiyorum” diyen Gül, “Herkesi ahlaki normlarını en üst seviyeye çıkarmaya davet ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın başkanlığında Belediye Meclisi Grup Toplantısı yaptıklarını ve bu toplantıda Seçim İşleri Başkanlığı’nın bir yazısının geldiğini belirten Gül, konuşmasında şunları söyledi:

“Bu yazıda ‘mevcut belediye başkanları aday adayı olmayacak’ deniliyor. Buradan ‘ya aday yapacaklar ya da teşekkür edecekler’ sonucu ortaya çıkıyor. Buradan ‘aday olmayacak, aday yapılmayacak’ lafını nasıl çıkardılar, güçlük çekiyorum doğrusu. Herkesin bizi dürüstlüğe davet ettiği yerde ben de bu haberi yapanları dürüstlüğe ve mertliğe davet ediyorum. Tüm belediye başkanları adına alınan kararı Zeki Gül için yorumlayanları Allah’a havale ediyorum. Sayın il başkanımız orada açıklamasını yaptı. Belgeleri de gösterdi. Bunu sağa sola çekmenin bir anlamı yok.”

 

ÇORUM - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.