YPG’ye ABD desteği bitecek! Esad’ın ordusuyla…

Suriye Dışişleri Bakanı Walid El-Moualem Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABDdestekli, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG’nin kolu olan Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) kast ederek petrol üreten alanların kontrolü için Suriye ordusuyla yarıştıklarını belirtti. Moualem, Rus mevkidaşı Sergei Lavrov’a Rusya‘nın Karadeniz‘deki Soçi şehrindeki bir toplantı sırasında “Suriye’nin her ne koşulda olursa olsun egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermeyeceğini iyi biliyorlar.” dedi. Suriyeli Bakan sözlerini […]
GENEL - 11 Ekim 2017 22:41 A A
Suriye Dışişleri Bakanı Walid El-Moualem Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABDdestekli, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG’nin kolu olan Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) kast ederek petrol üreten alanların kontrolü için Suriye ordusuyla yarıştıklarını belirtti.
Moualem, Rus mevkidaşı Sergei Lavrov’a Rusya‘nın Karadeniz‘deki Soçi şehrindeki bir toplantı sırasında “Suriye’nin her ne koşulda olursa olsun egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermeyeceğini iyi biliyorlar.” dedi.
Suriyeli Bakan sözlerini “Şu an ABD’nin yardım ve desteğiyle sarhoşlar ancak bu desteğin sonsuza dek sürmeyeceğini anlamaları gerekiyor.” şeklinde sürdürdü. 
GENEL - 22:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.