” Yavuz Hırsızın ev sahibini bastırmasına ne Ataşehirliler ne de Türkiye izin vermeyecek “

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevinde alınmasına ilişkin “Bugün yaşananın tam adı şudur: ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırmak istemektir.’ Yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasına ne Ataşehirliler ne de Türkiye izin vermeyecek” dedi. Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından bugün görevinden alındı. İlgezdi’nin görevden alınması sonrası CHP […]
GÜNDEM - 9 Aralık 2017 14:02 A A

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevinde alınmasına ilişkin “Bugün yaşananın tam adı şudur: ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırmak istemektir.’ Yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasına ne Ataşehirliler ne de Türkiye izin vermeyecek” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından bugün görevinden alındı. İlgezdi’nin görevden alınması sonrası CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Ataşehir Belediyesi önüne açıklamada bulundu.

Canpolat’ın konuşmasının ardından sözü CHP Grup Başkanvekili Altay, Türkiye’ye adalet, özgürlük ve tam demokrasiyi getirmek için burada olduklarını belirterek “Yollardayız, yılmayacağız, direneceğiz ve kazanacağız” şeklinde konuştu. İlgezdi’nin 2009 yılının Mart ayından Ataşehir halkına hizmet ettiğini belirten Altay’ın konuşması şu şekilde devam etti:

“Bütün Ataşehirliler bilir ki yaklaşık dokuz yıldır Ataşehir Belediyesi’nden, personelden çok İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Sayıştay denetçileri, Cumhuriyet Başsavcıları bu binada oturmuştur, çay içmiştir, denetim yapmıştır. Orta yerde hiçbir tek somut bulguya, en ufak bir suiistimale ve suç unsuruna rastlanılamamıştır. Bugün yaşananın tam adı şudur: ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırmak istemektir.’ Yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasına ne Ataşehirliler ne de Türkiye izin vermeyecek. Hepinizin içi rahat olsun. Böyle ucuz, böyle sudan gerekçelerle ne Cumhuriyet Halk Partisi’ni ne de bir tek Cumhuriyet Halk Partiliyi itibarsızlaştıramazsınız, boşuna uğraşmayın. Olmayan delil kararmaz, gerekçe delillerin karartılma şüphesi üzerine kurulmuş, gülünç bir gerekçe, komik bir gerekçe. Herkes bilir ki delil karartma süreci soruşturma aşamasındadır. Bu süreçten sonra mahkeme aşamasından sonra delil karartılacak diye başkanı uzaklaştırmak bir hukuk garabetidir, bir idari skandaldır. Bu skandala seyirci kalmayacağız.”

-“KABE’NİN ÖRTÜSÜ İLE KAPATAMAYACAĞINIZ KİRLİ İŞLERİNİZE ATAŞEHİR’İ ALET ETMEYİN”

Bölgenin ve Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ve dertlerinin Türkiye’yi germek olmadığını söyleyen Altay, “Türkiye’nin çokça sorunu var. Hepimizin derdi 80 milyonunun huzuru, refahı, mutluluğu” dedi. “Ama gerilim siyaseti ile beslenen bir AK Parti iktidarı var” diyen Altay şunları kaydetti:

“Devletin imkanları ile kendisine karşı olan herkesi kriminalize eden, terörize eden, suçlayan, suçlu – şüpheli gösteren bir AK Parti iktidarı var. Ankara, İstanbul, Bursa, Niğde, Düzce, Balıkesir Belediye Başkanlarını o koltuklardan niye kaldırdıklarının gerekçesini aziz milletimize açıklayamayanlar, şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik itibarsızlaştırma ve kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar. Bir vakit demiştim ki ‘Kabe’den örtü götürseniz, Kabe’nin örtüsü bile sizin ayıplarınız, sizin hırsızlıklarınız, 17-25 Aralık’ı, Man Adası’nı, Sarraf’ın itiraflarını, dört bakanın yolsuzluklarını örtmez.’ Kabe’nin örtüsü ile kapatamayacağınız kirli işlerinize Ataşehir’i alet etmeyin. Buna rızamız yoktur.”

-“GENEL BAŞKANIMIZDAN ÜYEMİZE KADAR HER TÜRLÜ REFLEKSE MİSLİ İLE KARŞILIK VERECEĞİZ”-

İlgezdi’nin görevden alınması “çok külüstür ve ucuz bir numara” olarak niteleyen Altay, “Buna direneceğiz. Bunun için bugünden itibaren bize yönelik her türlü algı operasyonuna, itibarsızlaştırma operasyonuna, Genel Başkanımızdan en yalın üyemize kadar yönelik her türlü reflekse misli ile karşılık vereceğiz. Ataşehirlilerin içi rahat olsun, Ataşehir halkının milli iradesinin gasp edilmesine, sarayın kirli entrikalarına alet ve konu edilmesine müsaademiz yok, rızamız yok, direneceğiz” şeklinde konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise, yaptığı açıklamada CHP’li belediyelere yönelik bir operasyon yapılacağı dedikodusunun günlerdir yapıldığını belirtti. “AK Parti’nin gidişi, çöküşü hızlandıkça saldıracak, etkisiz hale getirecek alanlar aramaya başladı” diyen Canpolat, İlgezdi’nin CHP eski İl Başkanı Murat Karayalçın ile beraber kendisi ve ailesi hakkında çıkan dedikodulardan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayet ettiğini bildirdi. Üç yıldır her gün Ataşehir Belediyesi’nde ve diğer CHP’li belediyelerde müfettişler olduğunu belirten Canpolat, “Siz ne yaparsanız yapın belediyelerimizin başarılarını, İstanbul’daki başarıyı, referandumda 5 milyona yakın ‘hayır’ oyunu geri döndürme anlayışına sahip değilsiniz. Buna müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin dış politikasının çöktüğünü ve sokağa çıkamayacak durumda olduğunu söyleyen Canpolat, “Bu saldırılarınız boşadır, bu saldırıların temelinde siyasi saldırı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne saldırı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi bu saldırı karşısında sessiz kalmayacaktır” dedi.

GÜNDEM - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.