Vergi artışlarının nedeni, israfın önlenememesi midir?

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER Başbakan Binali Yıldırım’a kamu araçları hakkında yazılı soru önergesi verdi. Son günlerde uygulanmaya konulması düşünülen vergi artışların nedeninin, ülkemizin ekonomik açıdan daraldığının ve bunalımlı günlerden geçtiğinin göstergesi olduğunu belirten GÖKER, “Türkiye, kamuya ait ya da kamu tarafından kiralanan resmi araç sayısıyla dünyanın en zengin ve gelişmiş ülkeleri listesinde ilk […]
GÜNDEM - 13 Ekim 2017 10:44 A A

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER Başbakan Binali Yıldırım’a kamu araçları hakkında yazılı soru önergesi verdi.

Son günlerde uygulanmaya konulması düşünülen vergi artışların nedeninin, ülkemizin ekonomik açıdan daraldığının ve bunalımlı günlerden geçtiğinin göstergesi olduğunu belirten GÖKER, “Türkiye, kamuya ait ya da kamu tarafından kiralanan resmi araç sayısıyla dünyanın en zengin ve gelişmiş ülkeleri listesinde ilk sıradadır. Bu araçların çoğu da makam aracı olarak kullanılmaktadır” dedi.

 

Devletin kilit noktalarında bulunan şahısların can güvenliği konusunda hassas olunması gerektiğinin herkesin malumu olduğunu söyleyen CHP’li Vekil, “Her fırsatta tüyü bitmemiş yetimin hakkından bahseden yetkililer bu israfları önlemede yetersiz kalmaktadır. Konu ile ilgili olan tüm yetkilileri israfın önlenmesi konusunda göreve çağırıyorum” dedi.

 

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verdi.

 

Ülkemizde kamuya tahsis edilmiş olan araç sayısı kaçtır?

 

Bu araçların kaç tanesi kamunun malı, kaç tanesi kiralıktır?

 

GÜNDEM - 10:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.