Sincan Belediyesi’nden okullara ilaçlama çalışması

  Her mevsim yaptığı ilaçlama çalışması ile halk sağlığını korumayı amaçlayan Sincan Belediyesi, ara tatil döneminde de okullarda ilaçlama çalışmasına devam ediyor. İlçenin dört bir yanında yapılan ilaçlama çalışmasıyla öğrencilere daha temiz ve sağlıklı bir ortam sunuluyor. Sincanlıların daha temiz bir alanda zaman geçirmesi için Sincan Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Bahar ve yaz aylarında ilçede […]
ANKARA - 31 Ocak 2018 12:30 A A

 

Her mevsim yaptığı ilaçlama çalışması ile halk sağlığını korumayı amaçlayan Sincan Belediyesi, ara tatil döneminde de okullarda ilaçlama çalışmasına devam ediyor. İlçenin dört bir yanında yapılan ilaçlama çalışmasıyla öğrencilere daha temiz ve sağlıklı bir ortam sunuluyor.

Sincanlıların daha temiz bir alanda zaman geçirmesi için Sincan Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Bahar ve yaz aylarında ilçede ilaçlama seferberliği başlatan Sincan Belediyesi bu defa okulları ilaçlıyor.  

Sömestr tatilinin başlamasıyla birlikte okullarda dezenfeksiyon çalışması başlatan Sincan Belediyesi ilçedeki bütün okulları ilaçlamayı hedefliyor. Sincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere temiz ve sağlıklı bir ortam için çalışıyor.

YÖNETMELİĞE UYGUN

Sincan Belediyesi okullardaki;okul bahçesi de dahil olmak üzere eğitim kurumu içerisinde yer alan tüm sınıf, oda, koridor, tuvalet ve diğer üniteleri dezenfekte ediyor. Bunun dışında depo, kazan dairesi vb. alanlar da Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak haşerelere karşı ilaçlanıyor.

“EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ”

Öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim görmelerini önemsediklerinin vurgusunu yapan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Daha sağlıklı ve hijyenik şartların sağlanması için ilçe sınırları içinde bulunan tüm okullarda, ilaçlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları okullar açılana kadar devam edecek” diye konuştu.

 

ANKARA - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.