” Oy kaybetmeye başlayınca Atatürk diyorlar”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık CHP Melikgazi İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada “Şimdi baktılar oy oranları düşüyor; ’Atatürk’ diyorlar. Atatürk’e hakaret edenler de saraylarda ağırlanıyor. Siz Atatürkçü olamazsınız, Atatürkçülük bir gömlek değildir, yürektir. Bu yürek sizde olmaz. Bu yürek size ağır gelir” dedi. CHP’lilerin demokrasiye inanan, bu uğurda bedel ödeyenler olduğunu ifade eden Arık, “İktidarda kalabilmek için şer odakları ile birlikte […]
GÜNDEM - 18 Aralık 2017 16:32 A A

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık CHP Melikgazi İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada “Şimdi baktılar oy oranları düşüyor; ’Atatürk’ diyorlar. Atatürk’e hakaret edenler de saraylarda ağırlanıyor. Siz Atatürkçü olamazsınız, Atatürkçülük bir gömlek değildir, yürektir. Bu yürek sizde olmaz. Bu yürek size ağır gelir” dedi.

CHP’lilerin demokrasiye inanan, bu uğurda bedel ödeyenler olduğunu ifade eden Arık, “İktidarda kalabilmek için şer odakları ile birlikte olabiliyor. Tıpkı, FETÖ ile PKK ile birlikte oldukları gibi. Bizim asgari ücretlimiz, fakirimiz fukaramız kuruşuna vergi öderken, bunlar vergi ödememek için cennet adalarında şirketler kuruyor. Bizim emeklimiz ay sonunu nasıl getirecek diye düşünürken, bunların emekli enişteleri milyon dolarları cennet adalarına transfer ediyor. Bizim çocuklarımız işsizlikten bunalırken, bunların çocukları milyon dolarla transfer ediyor” diye konuştu.

İktidarın oy kaybettiğini ve kaybettiğini anlayınca da Atatürk demeye başladıklarını belirten Arık, “Şimdi baktılar oy oranları düşüyor; ’Atatürk’ diyorlar. Atatürk’e hakaret edenler de saraylarda ağırlanıyor. Siz Atatürkçü olamazsınız, Atatürkçülük bir gömlek değildir, yürektir. Bu yürek sizde olmaz. Bu yürek size ağır gelir” diye konuştu.

“ZARRAB NE KADAR MİLLİYSE SİZ DE O KADAR MİLLİSİNİZ”

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davasına da değinen Arık, şunları söyledi:

“Biz milli ve yerli bir iktidarız’ diyorlar. Bize, ‘siz gayri millisiniz’ diyorlar. Atatürk’ün partisine diyorlar. Bizim genlerimizde Kuvay-i Milliye var. Gayri milli olan sizsiniz. Ege’den 18 adamıza Yunan Bayrağı dikiliyor sessiz kalıyorlar, Süleyman Şah türbesini bırakıp kaçıyorlar, sonra biz milliyiz diyorlar. Caddelerden, statlardan Atatürk’ün ismini, İnönü ismini, cumhuriyet ismini 19 Mayıs ismini bir bir çıkarmışlar. Ama Atatürk’ü silemeyeceksiniz. Sizin milliliğiniz önüne yattığınız Zarrab’ın milliliği kadardır. Zarrab ne kadar milliyse siz de o kadar millisiniz.”

GÜNDEM - 16:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.