“Öğrenciler, gideceği okulu zorla değil isteyerek tercih etmelidir “

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ortaöğretime geçişte sürekli sistem değişikliğinin, öğrencilerin kafasını karıştırdığını ve bu durumun öğrencilerin başarı oranlarını olumsuz yönde etkilediğini söyledi. TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim’in sürekli uygulama değiştirmesinden yakınan ve başarı öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirildiğini ileri süren bir öğrenci velisinin gönderdiği mektubu okuldu.   […]
GÜNDEM - 21 Şubat 2018 13:50 A A

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ortaöğretime geçişte sürekli sistem değişikliğinin, öğrencilerin kafasını karıştırdığını ve bu durumun öğrencilerin başarı oranlarını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim’in sürekli uygulama değiştirmesinden yakınan ve başarı öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirildiğini ileri süren bir öğrenci velisinin gönderdiği mektubu okuldu.

 

BAŞBAKANLIĞIN BÖYLE BİR GENELGESİ VAR MI?

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in okuduğu mektupta öğrenci velisi şu ifadelere yer verdi: “Millî eğitim sürekli uygulama değiştiriyor. TEOG sınavı kaldırıldı, yerine nitelikli okulların sınavı yapılacağı açıklandı. Şimdi de okul müdürlerine Başbakanlıktan gönderilen bir yazıdan söz ediliyor. Başarılı çocukların imam hatip okullarına yönlendirilmesi, gereğinin yapılması isteniyormuş. Ayrıca, öğretmenler sınava girmeden çocuklara psikolojik baskı uygulamaya başladılar, sınavın çok zor olacağını ve çok az kişinin kazanacağını anlatıp ‘Kazanamazsanız evinize en yakın liselere gidersiniz.’ demeleri çocuklarımızı etkilemektedir, bu gibi psikolojik baskılar uygulanmaktadır. İmam hatibe gitmek isteyen gitsin, engel yok, çocuğum ise fen okumak istiyor; sesimizi duyurun…”

 

VELİLERİN FERYADI

 

Mektubu okuyarak, velilerin hükümete olan feryadını duyurmak istediğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yapılan değişikliklerle öğrencilerin kafasının karıştığını ve başarılarının da düştüğünü vurguladı. İmam Hatip okumak isteyen İmam Hatip okuluna gitsin. Fen okumak isteyen Fen okuluna gitsin. Zorlama ve yönlendirme ile değil dileyen öğrenci dilediği okulda okusun” dedi.

GÜNDEM - 13:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.