Kürkçü Köylüleri, kahvaltıda bir araya geldi

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Üyesi Çorum/Alaca Kürkçü Köyü Dayanışma ve Kültür Derneği, geçtiğimiz pazar günü Federasyonumuzun merkez binasında, dernek üyelerine kahvaltı düzenledi… Kahvaltıya; Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve eşi İrina Emir, Dernek Üyeleri, Ankara’da ikamet eden ancak Dernek Üyesi olmayan Kürkçü Köylüleri ile Dernek Yönetimi de eşlik etti. […]
ANKARA - 5 Mart 2018 16:51 A A

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Üyesi Çorum/Alaca Kürkçü Köyü Dayanışma ve Kültür Derneği, geçtiğimiz pazar günü Federasyonumuzun merkez binasında, dernek üyelerine kahvaltı düzenledi…

Kahvaltıya; Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve eşi İrina Emir, Dernek Üyeleri, Ankara’da ikamet eden ancak Dernek Üyesi olmayan Kürkçü Köylüleri ile Dernek Yönetimi de eşlik etti.
ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUZ
Kahvaltı öncesi üyelerine konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Uykun, açıklamasında; “Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz. Bulunduğumuz mekân; 44 Köy Derneği ile köyümüz derneğinin ve  Federasyonumuzun ortak katkısıyla almış olduğumuz bir yerdir. Kahvaltımızı burada tercih etmemizin birinci sebebi, burayı görmenizdir. Katkı verdiğimiz bir yerin sizler tarafından da görülmesi, bizler için çok önemliydi. Aslında bizler, Dernek olarak gece düzenlemeyi düşünüyorduk. Ancak malumunuz ki Afrin Operasyonu’nda gelen Şehitlerimiz, ülkemizin geçtiği bu zor sürecin yanı sıra Köyümüzde de son dönemlerde artan cenazelerimiz nedeni ile böyle bir buluşmayı öngördük. Öncelikle şehitlerimize ve köyümüzde ebediyete yolcu ettiğimiz üyelerimize, Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Uykun, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bu kahvaltıyı düzenlememizin amacı; öncelikle sizlerle birlikte olmak, bunun yanında da sizlerin dilek ve temennilerini hem Dernek Yönetimi hem de Federasyon Başkanımızın dinlemesini sağlamak. Bu mütevazı kahvaltıyı, ileride daha büyük organizasyonlar ile geliştirmek arzusundayız. Bu amaç doğrultusunda, Dernek Yöneticilerimiz ile birlikte uyum içerisinde ve yoğun tempoda çalışıyoruz. Bu uyumlu çalışma sayesinde de Köyümüze büyük yatırımlar yaptık. Dernek Yöneticilerimiz ben Ali Uykun, Cemal Gürsel Kara, Erol Kürk, Haydar Yılmaz, Ünal Özsan. Denetim Kurulu Üyelerimiz Metin Kara, Kadir Kara ve Erzade Kurt. Dernek Yönetimini mümkün olduğunca köyümüzde bulunan tüm Aileleri temsil edecek şekilde oluşturduk. ”

ÜYE OLMAYAN HEMŞERİLERİMİZİ ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Derneklerinin 47 üyesinin olduğunu belirten Uykun,”  Dernek  faaliyetleri malumunuz ki üye aidatları ile yürütülüyor. Ama aidat ödeyen üye sayımız sadece 15. Eleştirilerinizi yaparken sizden ricam, bu ödeme sayısını dikkate alarak yapın. Derneğimize Üye olmayan hemşehrilerimiz olduğunu biliyoruz. Onlarında kısa sürede Derneğimize Üye olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

FEDERASYONUMUZUN İLK KEZ BİR YERİ OLDU
Kahvaltıda bir konuşma yapan Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir, yaptığı konuşmasında;
“Ankara Merkezde 500 Bin Çorumlu yaşamasına rağmen ilk kez yeni bir yer aldık. Bizden daha az nüfusa sahip il  dernekleri veya federasyonları, bizden çok önce kendi yerleri oldu. Burayla ilgili yapacak daha çok işimiz var. Şuanda Japon Vakfı ile temas halindeyiz. Eğer görüşmeler olumlu geçerse, onlardan alacağımız destek ile burayı bir Eğitim Merkezi haline getireceğiz. Yani kadınlar, gençler ve Engelliler ile ilgili Akademik çalışmaların yapılacağı bir mekân haline getirerek, burayı daha da büyütmek. Tabi ki sizlerin de katkısı ile bunu başaracağımızı düşünüyorum. Bunu da başarırsak artık emlak sorunumuz olmayacak. Derneğinizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kürkçü Derneği, federasyonumuz içinde en faal çalışan derneklerimizden birisi” ifadelerini kullandı.

Çorum’un Büyükşehir olacağını belirten Emir, “Şu an için en önemli gündemimiz, Çorum İlimizin Büyükşehir olması. Bunun olması halinde Köy Tüzel Kişiliğinin olan yani, Köy Muhtarlığına ait tüm yerler, otomatikman Çorum Belediyesi’ne geçecek. Bununla ilgili birçok çalışma yapıyor ve bunları da sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuda rehavete kapılma hakkımız yok. İş işten geçtikten sonra yapılacak hiçbir şeyin anlamı olmaz. Hemen çözülmesi gerek. Büyükşehir Yasası çıkana kadar yapmamız gerek ne varsa sizlerle birlikte yapacağız.
DERNEĞE HEM ÜYE OLACAĞIZ HEM DE AİDATLARIMIZI ÖDEYECEĞİZ
Biraz önce Ali Başkan’ın söylediği gibi, 15 Kişinin aidat verdiği bir Derneği ayakta tutmak mümkün değil. Böyle bir durumda neye sahip çıkacaksınız. Mücadele etmemiz gereken yerlerle nasıl mücadele edeceğiz. Bize karşı olan gericilikle nasıl mücadele edeceğiz. Sadece bizler değil elbette. Bizlerle aynı düşüncede olan tüm örgütlerle birlikte, ayağa kalkıp mücadele etmeliyiz. Bu da ancak derneklerimizin güçlü olması ile mümkün” diye konuştu.

Federasyon Başkanı Emir’in konuşmasının ardından Dernek Üyeleri, dilek ve temennilerini dile getirerek, düzenlenen birliktelik kahvaltısı için dernek yönetimine teşekkür ettiler…

 

ANKARA - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.