İnce’den AKP’lilere yanıt: Önce kendinize bakın

CHP’nin dün gerçekleştirdiği 36. Olağan Kurultayı’nda, mükerrer delege imzası tartışması yaşanmış, bunun üzerine Genel Başkan adayı Muharrem İnce ise yaşananlar için Genel Merkez’i işaret etmişti. Anamuhalefet partisi içerisinde yaşanan bu tartışmalara;  AKP’liler de katılmış ve CHP yönetimini eleştirmişlerdi. İnce’den CHP’yi eleştiren AKP’lilere sert yanıt: Siz önce kendinize bakın AKP’lilerin tartışmaya katılmasına  ilişkin Muharrem İnce, sosyal […]
GÜNDEM - 5 Şubat 2018 14:35 A A

CHP’nin dün gerçekleştirdiği 36. Olağan Kurultayı’nda, mükerrer delege imzası tartışması yaşanmış, bunun üzerine Genel Başkan adayı Muharrem İnce ise yaşananlar için Genel Merkez’i işaret etmişti. Anamuhalefet partisi içerisinde yaşanan bu tartışmalara;  AKP’liler de katılmış ve CHP yönetimini eleştirmişlerdi.

İnce’den CHP’yi eleştiren AKP’lilere sert yanıt: Siz önce kendinize bakın

AKP’lilerin tartışmaya katılmasına  ilişkin Muharrem İnce, sosyal medya hesabı Twitter’dan yanıt verdi.  Adalet Yürüyüşü’nde çekilen ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte bulunduğu fotoğrafları paylaşan İnce, şu notları düştü; “Kurultayımızda Genel Merkez Yöneticilerinin ve Divan Başkanının sebep olduğu rezalete dair yorum yapan ve sevinen AKP’liler önce kendinize bakın. Saray darbesiyle nasıl Genel Başkan değiştirdiğinizi, Belediye Başkanlarını emirle nasıl istifa ettirdiğinizi hatırlayın. Biz demokrasi mücadelesini sadece partimizin içinde değil bütün siyasi partilerde ve ülkemizde demokrasi olsun, özgürlük olsun diye veriyoruz. Demokrasi tramvayından inenlerin bizim demokrasi mücadelemizden kendilerine pay çıkarmaya çalışması yüzsüzlüktür. Sarayda oturan zat Adalet yürüyüşü ile ilgili ben izin vermesem yapamazsınız dediğinde yürüyüş lütuf değil haktır demiştim, şimdi imza bağışlayarak bir demokratik hakkı lütuf gibi gösterenlere de karşı çıkıyorum. Türkiye’deki bu korku düzenini, kibir kulelerini yıkacağız.”

 

İşte o paylaşımlar:

 

GÜNDEM - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.