Ilıman: Paylaşımcı olup, bir arada olursak bizi kimse yıkamaz

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) üyesi Kuşsaray Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, düzenlediği sabah kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi… Çorum HDF üyesi köy dernekleri ve federasyonumuzun güçlerini birleştirerek aldıkları yeni mekânda verilen kahvaltıya;  Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat Ilıman, Kuşsaray Derneği’nin önceki Başkanı Fevzi Başkavak,  Doç.Dr. Ali […]
ANKARA - 6 Mart 2018 13:49 A A

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) üyesi Kuşsaray Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, düzenlediği sabah kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi…

Çorum HDF üyesi köy dernekleri ve federasyonumuzun güçlerini birleştirerek aldıkları yeni mekânda verilen kahvaltıya;  Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat Ilıman, Kuşsaray Derneği’nin önceki Başkanı Fevzi Başkavak,  Doç.Dr. Ali Yıldırım, Çorum HDF Kadın Konseyi Başkanı Şengül Kaya,  Kuşsaray Dernek yönetimi ve sevgili üyeleri eşlik etti.

Hoşsohbet eşliğinde geçen kahvaltı esnasında, derneğin yaptığı faaliyetler başta olmak üzere, Kuşsaray Köyü’nün sorunlarına değinilerek, geleceğe dair planlardan da söz edildi.

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Dr. Atila Ilıman, sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Ilıman, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

” Bizi güçlü kılan, siz üyelerimizin desteğidir. Bizler böyle paylaşımcı olup, bir arada olursak bizi kimse yıkamaz. Bu tür etkinlikler, bizlerin gücüne güç kattığı gibi birlikteliğimizi de güçlendiriyor. İşte bu yüzdendir ki bizler, sizlerin desteği ile daha güzel işler yapmak için daha da çok çalışacağız. ”

 

Kahvaltıya katılan Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir ise , konuşmasında STK’ların önemine değinerek, şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği üzere,  ülkemizin geleceğinde; Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) etkisi çok büyüktür. Unutmayınız ki dernekler, vakıflar ve federasyonlar, bir ülkenin bel kemiğidir.  Çünkü Sahip olunan bilgi ve deneyimin, bireyler ve gruplar arasında paylaşılmasını olanaklı kılan STK’lardır. Bu yüzden STK’lar ne kadar yaygınlaşırsa bizler o kadar güçlü oluruz. Bu yüzden STK’ların yaygınlaşması ve etkinliklerinin artması için daha çok çalışmalıyız. Bizler birlikte güçlüyüz ve güzeliz. Kahvaltıyı düzenleyen Kuşsaray Derneği yönetimine teşekkür eder, birlikteliğimizin daim olmasını dilerim.”

 

 

Kahvaltı sonrasında, derneğin eğitim fonuna katkı sunan kişilere, teşekkür plaketi takdim edildi. Keyifli geçen kahvaltıdan sonra dernek Üyeleri, dilek ve temennilerini dile getirerek, düzenlenen “Dostluk ve Dayanışma” kahvaltısı için dernek yönetimine teşekkür ettiler…

 

 

ANKARA - 13:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.