İBB, 8 bin 386 taşeron işçiyi kadroya almadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Namık Kemal Ceylan, İBB’de taşerona kabul edilmeyen 8 bin 386 kişinin sorununu İBB Meclis gündemine taşıdı. Önergesini Meclis toplantısında sözlü okuyan CHP’li Kemal Ceylan, “İBB’de kadroya geçmek için başvuran 31 bin 131 taşeron işçiden 22 bin 160 kişinin başvurusu kabul edildi. 8 bin 386 kişi kapsam dışı kaldı. Bu […]
GÜNDEM - 3 Nisan 2018 18:44 A A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Namık Kemal Ceylan, İBB’de taşerona kabul edilmeyen 8 bin 386 kişinin sorununu İBB Meclis gündemine taşıdı. Önergesini Meclis toplantısında sözlü okuyan CHP’li Kemal Ceylan, “İBB’de kadroya geçmek için başvuran 31 bin 131 taşeron işçiden 22 bin 160 kişinin başvurusu kabul edildi. 8 bin 386 kişi kapsam dışı kaldı. Bu sayı aileleriyle birlikte 25 bin kişi eder. Şimdi sormak isterim, bir dengesizlik düzeltilmek istenirken bu mağduriyetler neyin nesi? Bu çalışanlar kamuda çalışırken suç mu işledi” diye konuştu.

Ceylan ayrıca Meclis üyelerine şu soruları yöneltti: “Bu insanların durumu ne olacak? Durumları düzelecek diye sevinirken işlerini mi kaybedecekler? Biz Anayasamıza göre sosyal devlet değil miyiz? Sosyal devlet vatandaşına iş, aş bulmak durumunda değil mi? Sadece İBB bünyesinde bulunan ve aileleriyle birlikte 25 bini bulan bu işçiler yaşam koşullarını nasıl devam ettirecek? İşsizlik, bunalım, sosyal olaylar ekonomik suçlara neden olmaz mı?”

(Kaynak: Evrensel)

GÜNDEM - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.