HDP’li Altan Tan’dan zina açıklaması

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Erdoğan’ın gündeme getirdiği zina tartışmasına dahil oldu. Tan “İki insanın kendi istekleri ile yapacakları ilişkiler, münasebetler bence çok fazla kurcalanmamalıdır” değerlendirmesinde bulundu. Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre; muhafazakar kimliğiyle de bilinen HDP’li Tan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği zina ile ilgili şunları söyledi: “İki insanın […]
GÜNDEM - 21 Şubat 2018 14:23 A A

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Erdoğan’ın gündeme getirdiği zina tartışmasına dahil oldu. Tan “İki insanın kendi istekleri ile yapacakları ilişkiler, münasebetler bence çok fazla kurcalanmamalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre; muhafazakar kimliğiyle de bilinen HDP’li Tan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği zina ile ilgili şunları söyledi:

“İki insanın kendi istekleri ile yapacakları ilişkiler, münasebetler bence çok fazla kurcalanmamalıdır. Benim şahsi fikrim bu noktadadır. ‘Ben senin gibi bir dini, ahlaki inanca sahip değilim’ diyen insanların kendi rızalarına dayalı ilişkilerine devlet müdahale etmemelidir. Ama kendi inanç sistemi, kendi dini veya mezhebi düşüncesi içerisinde de belli kuralları uygulamak o şahıslarla ilgili ve serbest olmalıdır.”

‘NE OLUR HUKUKU SİYASETE ALET ETMEYİN’

Tan ayrıca Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da dahil olduğu 6 kişiye verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları hakkında şunları söyledi:

“Bu arkadaşların en belirgin özellikleri muhalif olmaları. Ama bir insan muhaliftir diye de bu şekilde cezalandırılmaz. Asla bu kararı adil ve doğru bulmuyorum. Bunun en kısa zamanda Yargıtay tarafından bozulacağını ümit ediyorum. Bütün siyasilere de buradan seslenmek istiyorum. Ne olur artık hukuku siyasete alet etmeyin.”

Hukukun herkese lazım olduğunu belirten Tan, bunun ortadan kalkmasının, hiç kimse için iyi olmayacağını vurguladı.

ÇOCUĞA İSTİSMAR DÜZENLEMESİNDE UZMAN GÖRÜŞÜNÜN ÖNEMİ

Çocuklara yönelik suçlarla mücadele konusundaki öneriler hakkındaki görüşü sorulan Tan, dünyadaki örneklerden ders çıkararak, yeni düzenlemelerin yapılmasının önemine işaret etti. Tan, bu konuya ilişkin, uzmanlara danışılarak ve daha soğukkanlı bir şekilde değerlendirme yapılarak, Meclis’te yeni düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.

 

GÜNDEM - 14:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.