El ele vererek çocukları sevindirdiler

Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Engelli Konseyi, Kadın Konseyi, Çorum HDF’ye üye olan KIRLANGIÇ-DER ve diğer tüm derneklerimizin Çorum’un Ortaköy  İlçesine  bağlı İncesu Köyü İlkokulu, Mecitözü Elvan Çelebi İlkokulu ve Oğuzlar İlkokulu için  başlattığı “Bir El de Sen Ver” İyilik hareketi kampanyası, hafta sonu başarıyla gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında kısa sürede toplanan […]
ÇORUM - 26 Aralık 2017 11:56 A A

Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Engelli Konseyi, Kadın Konseyi, Çorum HDF’ye üye olan KIRLANGIÇ-DER ve diğer tüm derneklerimizin Çorum’un Ortaköy  İlçesine  bağlı İncesu Köyü İlkokulu, Mecitözü Elvan Çelebi İlkokulu ve Oğuzlar İlkokulu için  başlattığı “Bir El de Sen Ver” İyilik hareketi kampanyası, hafta sonu başarıyla gerçekleştirildi.

Kampanya kapsamında kısa sürede toplanan kırtasiye malzemeleri, mont, ayakkabı, Çorum HDF Kadın Konseyi’ne üye kadınlarımızın el emeği göz nuru ile ördüğü şapka, atkı vb. birçok eşya, kar kış dinlemeyen Çorum HDF gönüllüleri tarafından, Çorum’un köylerindeki okullara dağıtıldı.

Dağıtıma; Çorum HDF  Meclis Başkanı Yusuf Karaaslan, Çorum HDF Genel Başkan Yardımcısı ve Çankaya Belediyesi CHP Meclis Üyesi İbrahim Yollu, Çorum HDF Engelli Konseyi Sorumlusu Gökay Saçılık, Kırlangıç Kimsesizler ve Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevgi Metin, Beyyurdu Köyü Dernek Başkanı Müslüm Cingöz, Kadın Konseyi Üyesi Meral Saçılık  katıldı.

Kampanyadan büyük mutluluk duyan çocuklar, Çorum HDF gönüllülerini büyük sevgi gösterisiyle karşıladı.

DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞACAĞIZ

 

Hepimizin örfü, adetleri farklıdır, ama iyilik her yerde iyiliktir diyen Çorum HDF gönüllüleri, “Çocuklarımız, ülkemizin yarınıdır ve  teminatıdır. Yeter ki onlar okusun, iyi yerlere gelsin. Bizler elimizden geleni yapmaya hazırız. Her şey yavrularımızın yüzleri gülsün diye. İnşallah bu kampanyamızı daha da geniş kitlelere yayar, daha çok çocuğumuzun hayatına dokunuruz” dediler.

Çorum HDF Meclis Başkanı Yusuf Karaaslan,  yardım kampanyasına;  Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu Başkanı Ali Özgür Ispanak ve Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan’ında destek verdiğini, Ispanak ve Arslan’ın bununla da yetinmeyip, dağıtım törenine katılarak bu mutluluğa ortak olduklarını belirtti.

STK’LARIN PROJELERİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Çorum HDF’nin yapmış olduğu sosyal bir projeye ortaklık ettiklerini belirten Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan,”Çorum HDF’nin sosyal projeler dışında, birçok büyük projeler gerçekleştirdiğini biliyoruz. Ama en anlamlı olanı sanıyorum ki bugünkü olan. Bu sosyal projeleri, Çorum HDF Engelli Konseyi ve Kırlangıç Kimsesiz ve Engelliler Yardımlaşma Derneği yürütüyor. Bugün ben de bu konsey ve derneğimizle beraber Oğuzlar İlkokulu’nda gerçekleşen törene eşlik etmenin mutluluğunu yaşadım. Bizler de sosyal yardımlaşma ve Çorum Valiliğimizin desteğiyle çocuklarımıza 10 adet mont ve bot desteği  verdik. Sivil toplumlar tarafından gerçekleştirilen projeler, bizler için ayrı bir anlam ifade ediyor. Umarım ki federasyonumuzla,  bünyesindeki engelli konseyi ve  derneği ile daha birçok güzel projeler yaparız.Emeği geçen tüm dostlara ve tüm yetkililere sizlerin aracılığıyla teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

Yardım kampanyasına 2 kütüphane bağışlayan Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu Başkanı Ali Özgür Ispanak,” Bizler çok büyük bir aileyiz, bunun da verdiği güçle çocuklarımızın geleceği için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Ispanak, kötü hava şartlarından dolayı Mecitözü Elvan Çelebi İlkokulu’na yapılacak desteğin yapılamadığını, ama kısa sürede kendisi ve Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Arslan tarafından çocuklara teslim edileceğini belirtti.

ÜLKEMİZİ İYİİKLER KURTARACAK

 

Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir ise, “Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Engelli Konseyi, Kadın Konseyi, Çorum HDF üyesi KIRLANGIÇ-DER ve diğer üye derneklerimizin özverili çalışmaları sayesinde başlatılan “Bir El De Sen Ver” İYİLİK HAREKETİ kampanyası, ülkemizi iyiliklerin kurtaracağının göstergesidir. Yapılan İyilik hareketini kimin yaptığı, kimin düzenlediği bizler için hiç önemli değil. Bizler Çorum HDF ailesi olarak, her türlü “İYİLİK HAREKETİ”nin yanında olan bir kurumuz. Önemli olan çocuklarımızın yüzlerini güldürüp, onların dünyalarına bir nebze de olsa güzelleştirebilmektir. Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu olarak bünyemizde bulunan konseylerimizi, derneklerimizi bu örgütlü çalışmalarından dolayı tek tek kutlar, birçok güzel yeni projeyi hayata geçirip, daha birçok hayata dokunmalarını canı gönülden dilerim…” ifadelerini kullandı.
 

 

ÇORUM - 11:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.