Diyarbakır’dan üzücü haber! Şehit ve yaralılar var

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi kırsalında,  PKK’ya yönelik yürütülen operasyon kapsamında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit olduğu,  2’si ağır, 5 askerin de yaralandığı belirtildi. Diyarbakır Valiliği’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:  “Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat […]
GÜNDEM - 13 Mart 2018 17:04 A A

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi kırsalında,  PKK’ya yönelik yürütülen operasyon kapsamında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit olduğu,  2’si ağır, 5 askerin de yaralandığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliği’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: 
“Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (2) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavilerine başlanmıştır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.
 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
GÜNDEM - 17:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.