Diyanet’in skandalları bitmiyor: Sol elle şeytanlar yemek yer

Diyanet’in akıl almaz fetvalarına bir yenisi daha eklendi. Diyanet fetva sayfasından sol elle yemek yenilmemesini istedi ve “Sol elle şeytanlar yemek yer” diye açıklama yaptı. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Din İşleri Yüksek Kurulu’nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyanet bu soruya şu […]
GÜNDEM - 3 Şubat 2018 12:39 A A

Diyanet’in akıl almaz fetvalarına bir yenisi daha eklendi. Diyanet fetva sayfasından sol elle yemek yenilmemesini istedi ve “Sol elle şeytanlar yemek yer” diye açıklama yaptı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Din İşleri Yüksek Kurulu’nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyanet bu soruya şu cevabı verdi:

HZ. PEYGAMBER UYARDI

“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber’in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

ÜNLÜ SOLAKLAR

Türkiye’deki ünlü solaklar arasında, sanatçılar Arif Sağ, Gürse Birsel, Kaan Tangöze, Ezgi Mola, Nejat İşler, Derya Baykal, beyin cerrahı Prof. Gazi Yaşargil, futbolcu ve teknik direktör Sergen Yalçın da bulunuyor.

GÜNDEM - 12:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.