Çorumlular, Yenimahalle’ye çıkarma yaptı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır ve çok sayıda federasyon üyesi ile bir araya geldi. Belediyelerin kimseyi ayırt etmeden hizmet üretmekle yükümlü olduğuna dikkat çeken Başkan Yaşar, “Ben bana oy verdi, vermedi […]
ANKARA - 20 Mart 2018 14:46 A A

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır ve çok sayıda federasyon üyesi ile bir araya geldi. Belediyelerin kimseyi ayırt etmeden hizmet üretmekle yükümlü olduğuna dikkat çeken Başkan Yaşar, “Ben bana oy verdi, vermedi diye kimseyi ayırt etmiyorum, kapımı çalıp benden destek isteyen herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi

Siyaseti belediyeye sokmadım

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Nefret duygularıyla siyaset yapılmaması gerektiğini vurgulayan Başkan Yaşar, “Demokrasi renk cümbüşüdür ancak herkes birbirine saygılı olacak. Göreve geldiğimiz 2009 yılından beri bunu Yenimahalle’de yapmaya çalıştık. Siyaseti belediyenin kapısından sokmadık. Çünkü belediye başkanlığı siyaset makamı değildir, hizmet makamıdır. Bunun bilinciyle hareket ediyorum” diye konuştu.

Zaman birlik zamanı

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve  Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Ankara’da çoğunlukta yaşayan hemşehri dernekleri olarak birlik ve beraberliğin sağlanması için atılan bu adımda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e teşekkür etti. Emir, zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu, hele hele hemşehriler arasında ayrışmanın kutuplaşmanın asla ve asla yer almamasını temenni etiklerini dile getirdi.

Üretirken aynı çatı altında olmalıyız

Çorum Dernekler Federasyon Başkan Hayri Çağır “Çorumlular olarak bizler Ankara’da oturuyoruz. Çocuklarımız Ankaralı. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde bu ülke için, Ankara için, Yenimahalle için üretmek zorundayız ve üretirken de aynı çatı altında bir arada toplanmamız gerekiyor” diyerek birlik ve beraberliğin üzerinde durdu.

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner de belediyelerin hizmet makamları olduğuna dikkat çekerek, Başkan Yaşar’a yaptığı güzel hizmetlerden ve ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

ANKARA - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.