Çorumlular, Bayraklı’da bir araya geldi

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu İzmir Temsilciliği tarafından Bayraklı Havuz Düğün Salonu’nda düzenlene etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Karabağ, “Bir gün herkes Atatürkçü olacak. Bunun kaçarı yok” dedi. Daha sonra söz alan Emir ise,” Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak ve bizden sonraki nesillere bırakmak adına, şimdi zaman birlik zamanı. Her ne […]
GÜNDEM - 6 Aralık 2017 16:02 A A

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu İzmir Temsilciliği tarafından Bayraklı Havuz Düğün Salonu’nda düzenlene etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Karabağ, “Bir gün herkes Atatürkçü olacak. Bunun kaçarı yok” dedi.

Daha sonra söz alan Emir ise,” Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak ve bizden sonraki nesillere bırakmak adına, şimdi zaman birlik zamanı. Her ne olursa olsun ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

İzmir’de yaşayan Çorumlular, Bayraklı’da bir araya geldi. Düzenlenen etkinliğe, Ankara’dan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı  Av. Cemal EMİR,Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat ILIMAN, Çorum HDF Genel Sekreter Yrd. İbrahim YOLLU ve İzmir’de yaşayan Çorumlular eşlik etti. Bu güzel ve anlamlı gecede, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da Çorumluları yalnız bırakmadı. Başkan Karabağ,  Çorum Hitit Derneklerinin sosyal demokrat, ilerici, yurtsever olduğunu belirterek, onlarla birlikte etkinlik yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Konuşmasında demokratik kitle örgütlerinin önemine değinen Başkan Karabağ, “Demokrasinin elimizden kayıp gittiği günlerde sadece bir partinin demokrasi mücadelesiyle bu işler olmaz. Karşımızda işbirlikçi müthiş bir yapı var. Cumhuriyetin adım adım yıkıldığı bir gündeme doğru gidiyoruz. Hepimiz aynı hassasiyet içindeyiz. Cumhuriyetle sorunu olanlar bugünlerde Atatürkçü oldu. Bir gün herkes Atatürkçü olacak. Bunun kaçarı yok. Doğru bir tanedir. Matematikte ikinci doğru olmaz Biz doğru yoldayız. Kendi fikrimizi sonuna kadar savunalım. Kendimiz gibi olalım. Yani yurtsever, ilerici, Atatürkçü, çağdaş… Birlikten yana insanlarız. Bu yolda devam edelim. Kara çarşafa rozet takarak, siyasal islamcıları derneklerimize, partilerimize getirerek bu işler olmaz. Aslımız gibi olmalıyız” dedi.

ZAMAN BİRLİK ZAMANI

Daha sonra söz alan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir,” Bizler, kendimizi bildik bileli Atatürkçüyüz. Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak ve bizden sonraki nesillere bırakmak adına, şimdi zaman birlik zamanı. Her ne olursa olsun ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu akşam burada bir arada olmamızı sağlayan Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu İzmir Temsilciliği  Sorumlusu Yeliz Tunç hanımefendiye de sizlerin önünde bir kez daha teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim” dedi.

 

 

 

 

GÜNDEM - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.