Çorum HDF’liler, 4. Çorum Tanıtım Günleri’nde

4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılışı, bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.      Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı ve Çorum Ticaret odası Başkanlığı tarafından Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen  4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılışı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çorum Milletvekilleri, bürokratlar, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve ekibi, Ankara Çorumlu Dernekler […]
ANKARA - 16 Kasım 2017 20:35 A A

4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılışı, bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

    
Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı ve Çorum Ticaret odası Başkanlığı tarafından Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen  4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılışı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çorum Milletvekilleri, bürokratlar, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve ekibi, Ankara Çorumlu Dernekler Başkanı Hayri Çağır, birçok STK ve Çorumluların katılımı ile gerçekleşti.

Çorum Tanıtım Günleri; Mehteran Takımı’nın gösterisi, Çorum’a ait  Yöresel Halk Oyunlarının oynanması ve Hitit Kıyafetleri defilesi ile başladı. Büyük beğeni alan gösteriler, katılımcılardan tam not aldı.

Tanıtım Günlerinde Çorum Valisi,  Çorum Belediye Başkanı  ve Çorum  Milletvekillerinin açılış konuşmalarından sonra, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı  İsmail Kahraman’da bir konuşma yaptı.

Yapılan  konuşmaların ardından tanıtım günlerinin kurdelesi kesilerek, herkes içeri girip, standları gezdi.Yoğun katılımın olduğu gözlenen açılış, herkesi sevindirdi.

AKM’de Ayın 19’una kadar sürecek olan 4. Çorum Tanıtım Günlerinde; Çorum’un kültürü, tarihi ve yetiştirdikleri ürünlerin yanı sıra  birbirinden eşsiz damak lezzetleri  Başkent Ankara’da halkımızla  buluşturulacaktır. 4. Çorum Tanıtım Günleri’nde; Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu  ve Konfederasyonu da “Hitit Federasyonu” olarak standı bulunmaktadır. Hitit Federasyonu standına uğramadan geçmeyin…

ANKARA - 20:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.