11° Açık

Çorum HDF’den, ‘Birlik ve Beraberlik’ aşuresi

Muharrem ayında tutulan “Yas-ı Matem” orucunun ardından, Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu tarafından, Yenimahalle/Batıkent Meydan AVM önünde, büyük aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe;  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat Ilıman, CHP […]
ANKARA - 27 Eylül 2018 15:38 A A

Muharrem ayında tutulan “Yas-ı Matem” orucunun ardından, Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu tarafından, Yenimahalle/Batıkent Meydan AVM önünde, büyük aşure etkinliği düzenlendi. Etkinliğe;  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu (Çorum HDF) Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat Ilıman, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Feridun Güngör ve yönetimi, Kızılay Derneği Batıkent Şubesi, Batıkent Mah. Muhtarları, Pirsultan Yenimahalle Şubesi, CHP Mamak Belediye Başkan A. Adayı Salim Çoruk, Çorum HDF yöneticileri,  Çorum HDF Dernek başkanları, üyeleri ve çok sayıda vatandaş da eşlik etti.

Yoğun katılımın olduğu gözlenen aşure etkinliği, Hüseyin Dedekargınoğlu’nun duaları eşliğinde başlatıldı.

Birlik,beraberlik ve dostluk çağrısı yapılan etkinlikte kısa bir konuşma yapan Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir,” Biz Kerbela’dan bu yana direnmeyi öğrendik, bunun  içinde kimseye başımızı eğmedik. Kerbela o gündür bu gündür, bizler için bitmeyen bir acıdır. Ama  buna rağmen bizler, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dediği gibi, “incinsen de incitme”sözünü benimseyip, uygulayanlardanız” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda, etkinliğin düzenlenmesine destek veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkürlerini sunan Emir, organizasyonu yapan Çorum HDF Yönetim Kurulu üyeleri Hatice Güzeldağlar Yıldız’a, Onur Danacı’ya, Emine Yıldız’a, Kadın Konseyi Üyesi Gülbeyaz Eröksüz’e, Radyo Sponsorumuz Radyo Özgür’e ve ismini burada daha sayamadığım bir çok gönüllümüze de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Çorum HDF Genel Başkanı Emir’in kısa konuşmasının ardından Çorum HDF gönüllüleri, aşure kazanlarının başına geçerek, vatandaşlara aşure ikram etti. Vatandaşlar aşurelerini yerken  Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu  Semah Ekibi tarafından, Kerbela canlandırması  yapıldıktan sonra semah dönüldü.

ANKARA - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.