Çocukların Pony sevgisi

Çankaya Belediyesi Pony Park, kreş ve ilkokul çocuklarını misafir ediyor. Küçük yaşta hayvan sevgisinin aşılanması ve atları tanıma için düzenlenen Pony Park gezisinin son konukları Şehit Battal İlgün İlkokulu ana sınıfı öğrencileri oldu. Çankaya Belediyesi Pony Park, minikleri ağırlamaya devam ediyor. Farklı okullardan birçok minik öğrencinin ziyaret ettiği park, küçük yaşta hayvan sevgisinin aşılanmasını sağlıyor. […]
ANKARA - 1 Kasım 2017 12:23 A A

Çankaya Belediyesi Pony Park, kreş ve ilkokul çocuklarını misafir ediyor. Küçük yaşta hayvan sevgisinin aşılanması ve atları tanıma için düzenlenen Pony Park gezisinin son konukları Şehit Battal İlgün İlkokulu ana sınıfı öğrencileri oldu.

Çankaya Belediyesi Pony Park, minikleri ağırlamaya devam ediyor. Farklı okullardan birçok minik öğrencinin ziyaret ettiği park, küçük yaşta hayvan sevgisinin aşılanmasını sağlıyor.

ATLARA DOKUNARAK HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Pony Park, son olarak Şehit Battal İlgün İlköğretim Okulu’nun ana sınıfı öğrencilerini ağırladı. Pony Park’ta tay ve ponylerle bir araya gelen minik öğrenciler, görevliler eşliğinde ata binmenin heyecanını yaşadı. Kitaplardaki resimlerde gördükleri atları ve ponyleri ilk kez yakından görme ve onlara dokunma imkanı bulan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

BİNİCİLİK SPORUNA DESTEK
Çukurambar Öğretmenler Caddesi’nde Çankaya Park içinde bulunan Pony Park, 2 bin 500 metrekare alanıyla hizmet veriyor. 18×36 metrelik manej (at eğitiminin yapıldığı yer) alanı ile çocuk ve gençlere at sevgisinin kazandırılmasında Ankara’nın önemli bir açığını kapatan Pony Park, binicilik sporuyla ilgilenmek isteyenlere de imkan sunuyor.

ANKARA - 12:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.