CHP’li İrgil: TTB baskını bir gözdağı

CHP’li hekim vekillerden Ceyhun İrgil, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi hekimlerin gözaltına alınmasına ilişkin tepki göstererek; “Mitingde hedef gösterilenler, yargı eliyle toplanıyor. Bu kabul edilemez” dedi. CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in açıklaması şöyle: “Dünyanın her yerinde hekimler yeminleri gereği kimsenin ölmemesini, yaşamı savunurlar. Bunun yanlışı yoktur. Bu sabah gerçekleşen TTB baskını bir […]
GÜNDEM - 30 Ocak 2018 16:03 A A

CHP’li hekim vekillerden Ceyhun İrgil, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi hekimlerin gözaltına alınmasına ilişkin tepki göstererek; “Mitingde hedef gösterilenler, yargı eliyle toplanıyor. Bu kabul edilemez” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in açıklaması şöyle:

“Dünyanın her yerinde hekimler yeminleri gereği kimsenin ölmemesini, yaşamı savunurlar. Bunun yanlışı yoktur. Bu sabah gerçekleşen TTB baskını bir gözdağıdır. Bir genel başkanın miting konuşmasında nefret söylemi içermeyen düşüncelerini açıkladıkları için insanları hedef göstermesi ve yargının bundan kendine vazife çıkarması kabul edilemez. Mitingde hedef gösterilenler, yargı eliyle toplanıyor. Eğer bir miting konuşmasında birilerinin suçlanması yargıya bir inceleme konusu oluyorsa, diğer parti başkanlarının da konuşmalarında suçlamaları oluyor, yargı o zaman neden harekete geçmiyor?”

Ülke ciddi badirelerden geçerken, Mehmetçik sınır ötesindeyken iktidarın kendilerinden başka herkese hakaret ettiğini belirten CHP’li İrgil, “Her olay karşısında tavrımız şudur” diyerek ekledi:

ÖTEKİLEŞTİRMEK İNSANİ DEĞİL!

“Ülkeyi birbirine düşürerek milli birlik olmaz. Bu zor günlerde bari ötekileştirme yapılmasın. Sanki emperyalistler, dış düşmanlar yetmezmiş gibi her gün ülkenin içinden biri grubu, insanı düşmanlaştırmak en azından insani değil. Mehmetçiğin partisi mi var? Anadolu’da komşuyu komşuya düşman etmenin iktidarda kalmak için seçime faydası olabilir ama ülkeye hiç yararı yok. Vicdanlı ve ülkesini yürekten seven hiç kimse terörü, teröristi savunmaz. İnsan olan zaten terörü kabul etmez. Ancak devamlı aldanan ve aldatılan iktidarın, bunca yanlışı ve tutarsızlığı karşısında kendi çocukları ve ülkenin geleceği için endişelenen, bu iktidara güvenmeyen insanlar var diye de kızmamalı. Bu iktidarın yıllarca PKK ile görüşüp pazarlık yaptığını, daha birkaç yıl önce ülkeye PYD’yi soktuğunu, Suriye politikası için uyarıldığında ‘aklınıza ihtiyaç yok’ deyip yanlışlar yaptığını unutmayanlar ve şimdi evlatlarımız yine bir yanlış uğruna ölmesin diye endişelenenler olması normal. Her türlü çatışmadan, silahtan ve dolayısıyla ölecek her Anadolu evladı için endişelenen, şehit sayısı artacak diye üzülen insanları da suçlamamalı. 40 yıldır başımıza bela olan terörü artık çocuklarımız ve torunlarımız yaşamasın diye nasıl akılcı ve kalıcı çözümler bulabiliriz, buna kafa patlatalım. Birbirimizin kafasını patlatmak sadece terörü başımıza bela eden emperyalistlerin işine gelir. Kavgalı evde huzur olmaz. Huzur olmayan yerde de refah olmaz. Gaza ve oyuna gelip birbirimize düşmeyelim. Makul, sağduyu ve saygılı insanlar karşı fikirleri de dinler, eleştirir ama birbirini anlamaya, ikna etmeye çalışır. Her konuda bir karşıtlık, hain ve öteki yaratmak sadece emperyalistlerin ve global sermayenin işine yarar.”

CHP’li İrgil, gözaltına alınan TTB Merkez Konseyi üyesi hekimler Raşit Tükel, Sezai Berber, Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş, Nazım Yılmaz ve TTB üyeleri ile yöneticilerinin her zaman yoksulun, çaresizin, emekçinin yanında olduğunu ifade etti.

GÜNDEM - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.