Çankayalı çocuklar sanatla iç içe

Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim gören çocuklar sanatın farklı dallarındaki faaliyetlere katılarak aldıkları eğitimi pekiştiriyor. Türkiye’de en fazla kreşe sahip ilçe belediyesi olma özelliğini taşıyan Çankaya Belediyesi, okul öncesi eğitim gören çocukların eğitimlerini sanatla zenginleştiriyor. Çankaya Belediyesi’nin yeni yapılan kreşlerinden Çamlıtepe Atlas Kreşi’nde çocuklar aynı günde hem kilden seramik yaptı hem de tiyatro oyunu izledi. Kile […]
ANKARA - 30 Mart 2018 14:58 A A

Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim gören çocuklar sanatın farklı dallarındaki faaliyetlere katılarak aldıkları eğitimi pekiştiriyor. Türkiye’de en fazla kreşe sahip ilçe belediyesi olma özelliğini taşıyan Çankaya Belediyesi, okul öncesi eğitim gören çocukların eğitimlerini sanatla zenginleştiriyor.

Çankaya Belediyesi’nin yeni yapılan kreşlerinden Çamlıtepe Atlas Kreşi’nde çocuklar aynı günde hem kilden seramik yaptı hem de tiyatro oyunu izledi. Kile şekil vererek seramik yapan ve bunu birer sanat eserine dönüştüren çocuklar aynı zamanda el becerilerini de geliştirdi. Atölyede seramiklerini tamamlayan çocuklar bilgisayar ve tabletle çok haşır neşir olan ve sonunda birer robota dönüşen çocuğun hikayesinin anlatıldığı Şamata Tiyatro Topluluğunun oyunlaştırdığı Benim Canım Oyuncağım adlı tiyatro oyununu keyifle izlediler.

ANKARA - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.