Basmacı: Asgari ücretli vatandaşlara, fatura indirimi yapılsın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Denizli Milletvekili ve Grup Yönetim kurulu Üyesi Melike Basmacı, Asgari ücret ile çalışan vatandaşlara Elektrik, Su, Doğalgaz gibi hizmetlerin % 50 indirimli olması için kanun teklifi verdi. ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞLARA FATURA İNDİRİMİ YAPILSIN CHP’li Basmacı, meclise verdiği kanun teklifiyle, Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız piyasadaki mevcut ekonomik durumdan ve açlık sınırında olan maaşları […]
GÜNDEM - 19 Mart 2018 12:24 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Denizli Milletvekili ve Grup Yönetim kurulu Üyesi Melike Basmacı, Asgari ücret ile çalışan vatandaşlara Elektrik, Su, Doğalgaz gibi hizmetlerin % 50 indirimli olması için kanun teklifi verdi.

ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞLARA FATURA İNDİRİMİ YAPILSIN

CHP’li Basmacı, meclise verdiği kanun teklifiyle, Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız piyasadaki mevcut ekonomik durumdan ve açlık sınırında olan maaşları sebebiyle geçinmekte bir hayli zorlandıklarının altını çizen Basmacı; “Birçok asgari ücretli vatandaşımız evine ekmek götürebilmek adına ek iş yapmak zorunda kalmaktadırlar. Asgari ücretlilerin geçinmelerine katkıda bulunmak adına zorunlu harcamalardan olan elektrik, su ve doğalgaz faturalarından % 50 indirim yapmak bu insanlarımızı bir nebze olsun rahatlatmak adına atılan önemli bir adım olacaktır” dedi.

Melike Basmacının verdiği Kanun Teklifi Mecliste onaylandıktan sonra Asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımıza Elektrik, Su, Doğalgaz Hizmetleri % 50 indirimli tarife uygulanacaktır.

GÜNDEM - 12:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.