Aykut Kocaman, maç sonunda sert açıklamalar yaptı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-2 eşitlikle sonuçlanan Gençlerbirliği maçının ardından, yayıncı kuruluşa çarpıcı  açıklamalarda bulundu. Kocaman’ın açıklaması, Fenerbahçe internet sitesinde yayımlandı. Kocaman, açıklamalarında şunları söyledi: “ Özellikle ilk yarıda gole kadarki bölümde sağdan solda savunma arkası geçişleri, hemen hemen her şey doğru yapıldı. İki tane direkten dönen top, 2 veya 3 tane gol olabilecek […]
GÜNDEM - 3 Şubat 2018 23:00 A A

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-2 eşitlikle sonuçlanan Gençlerbirliği maçının ardından, yayıncı kuruluşa çarpıcı  açıklamalarda bulundu.

Kocaman’ın açıklaması, Fenerbahçe internet sitesinde yayımlandı.

Kocaman, açıklamalarında şunları söyledi:

“ Özellikle ilk yarıda gole kadarki bölümde sağdan solda savunma arkası geçişleri, hemen hemen her şey doğru yapıldı. İki tane direkten dönen top, 2 veya 3 tane gol olabilecek girişim… Bizim kullandığımız bir duran topta yerleşim hatasından kaynaklanan karşı atakta sezon klasiği halinde topu kalemizde gördük. İkinci yarıya golle başladık. Alper çok güzel bir gol attı. Sonra ritim gayet iyiydi. Rakibimizin üzerine gittik, öne geçmeyi de başardık. Her şey çok normalken olmayan bir faul… Bu senenin klasiklerinden bir tanesi de hakem hataları… Bu kadar pozisyon, iyi oyun, doğru oyun…Yeteri kadar atamazsan, değerlendiremezsen, öne geçmeyi başarmışken koruyamazsan sonuçta kaçınılmaz son geliyor. Bu sene kaçıncı oldu artık. Saya saya, söylene söylene bir hal olduk. Çuvaldızı kendimize batırırken, hakem tarafını da söylemek lazım. Geçen hafta Giresunspor maçı sonrası söylemiştim. Maç boyunca 1. dakikadan itibaren sakatlık bahanesi mi diyelim bilmiyorum. Gençlerbirliği yapacak tabii ki bunu, Fenerbahçe deplasmanına gelmiş. Her türlü enstrümanı kullanacak. Benim söylediğim bu değil. Benim söylediğim oyun tarafında. Karabük maçı benzerdi, bundan evvel oynadığımız maç benzerdi, Göztepe maçı benzerdi. Daha 2. dakikada oyuncular yatıyorlar, uzun süre tedavi görüyorlar. Kaleciler uzun uzun hamleler yapıyorlar. Hakemlere kasıtlı yapıldığını, ritmi düşürmek için yapıldığını söylüyoruz, anlatamıyoruz. Bu işin oyun tarafındaki bölümü. Maçın başından itibaren böyleydi.

Giresunspor maçındaki hakem, bir önceki maçın intikamını alıyor demeyelim ama ‘Siz kimsiniz’ dedi bize. Oğuz’a daha 1. dakikada sarı kartı gösterdi. Bugünkü hakem de topu attığı için Oğuz’a sarı kartı gösterdi ama Gençlerbirliği oyuncularının 3 tanesi topu sürekli oyuna çabuk sokulmasın diye çeşitli yerlere attılar ama o görülmüyor. Olabilir. Tekrar söylüyorum, bu işi bu tarafa getirmek niyetinde değilim ama görüleni de söylemek zorundayım. Meydan okudu. Net 3 tane penaltı, rakibin olmayan penaltısı ve benzeri şeylerden sonra şimdi Mete Kalkavan geldi. Maçın başından itibaren beden dili şunu gösteriyor; Meydan okuma. Harika, tebrik ediyorum. Bu meydan okumayı yapsınlar, kimseyi burada ezdirmesinler, hakem onlar ama aynı davranışları diğer yerlerde de yapsınlar. Söylemek istediğim bu. Bugünkü maça da çok net bir şekilde damga vurdu. Maçı belli bir yerden belli bir yere doğru çevirebiliyorlar. İkinci gol öncesinde de olmayan bir faulle gelen bir topla beraberliğe düştük. O topun başlangıcı böyleydi ama sonrasındaki bölüm sezonumuzun benzeri gibiydi. Hiçbir şey yokken top bir anda kalemizde. Çok değerli 2 puan kaybettik. Çok kolay değil. Çeşitli nedenlerden dolayı kolay değil, gücümüzden dolayı değil. Başakşehir’i de, Beşiktaş’ı da kendi sahalarında yenmeliyiz. Sahada bunu başaracak gücümüz var. Geçen hafta arasında Giresunspor maçından sonra ‘Şampiyon olamayız’ı güçsüzlüğümüzden dolayı söylemedim. Çok net gözüküyor gücümüzle ilgili durum. Başka nedenlerden dolayı söyledim. Bugün aynı şeyi tekrar söyleyebilirim. Saha içi organizasyonlarımızla, davranışlarımızla Başakşehir’i yenecek gücümüz var. O konuda endişem yok. Sonrasını hep beraber göreceğiz.”

GÜNDEM - 23:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.