Avusturya’da gaz patlaması: Ölü ve yaralılar var

Avrupa’nın en büyük gaz istasyonlarından birinde patlama meydana geldi. 1 kişinin öldüğü ve 21 kişinin yaralandığı patlamadan sonra, İtalya’da enerji sıkıntısı yaşanmaması için olağanüstü hal ilan edildi. Avusturya’nın kuzeydoğusunda bulunan Weinviertel bölgesindeki, Avrupa’nın en büyük gaz istasyonlarından birinde patlama meydana geldi. Bu sabah 8.45’te, istasyonda yaşanan olay hakkında bilgi veren itfaiye ekibi şefi Franz Resperger […]
DÜNYA - 12 Aralık 2017 17:21 A A

Avrupa’nın en büyük gaz istasyonlarından birinde patlama meydana geldi. 1 kişinin öldüğü ve 21 kişinin yaralandığı patlamadan sonra, İtalya’da enerji sıkıntısı yaşanmaması için olağanüstü hal ilan edildi.

Avusturya’nın kuzeydoğusunda bulunan Weinviertel bölgesindeki, Avrupa’nın en büyük gaz istasyonlarından birinde patlama meydana geldi.

Bu sabah 8.45’te, istasyonda yaşanan olay hakkında bilgi veren itfaiye ekibi şefi Franz Resperger ‘sadece bir patlamanın söz konusu olduğunu’ aktardı. Avusturya polisi “Patlama teknik bir sorun nedeniyle meydana geldi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor” açıklamasında bulundu.

50 kişinin çalıştığı istasyonda 1’i ağır 21 yaralı tedavi altına alınırken, 1 kişi de hayatını kaybetti.

İTALYA’DA OHAL İLANI

DUVAR’ın, Reuters’a dayandırdığı haber göre, Avrupa’nın ana gaz transfer merkezlerinden olan istasyonda meydana gelen patlamadan sonra İtalya’da OHAL ilan edildi. Avusturya’nın en büyük gaz alıcılarından olan İtalya, OHAL ilanıyla normalde yasak olan bir dizi ısınma yöntemini kullanarak enerji sıkıntısı yaşamamayı hedefliyor. Kömür kullanımının önü OHAL’le açılabilir.

Slovakya sınırına yakın konumlanan istasyondan yayılan gaz bulutları, Kuzey İtalya’ya ve Güney Almanya’ya doğru ilerliyor.

Avusturya’dan gaz şirketi GasConnect, ‘tesisin güvenlik moduyla hizmet dışı bırakıldığını, bir tehdit oluşturmadığını fakat yine de komşu iletim sistemi operatörlerinin uyarıldığını’ bildirdi.

DÜNYA - 17:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.