AKP ve MHP, YSK’ya ortak başvuru yaptı

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Cumhur İttifakı’nı adını verdikleri Saray İttifakının ortak cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yaptı. İLERİ HABER’de yer alan habere göre;  Yıldırım ve Bahçeli, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için YSK’ye başvuru yaptıktan sonra […]
GÜNDEM - 4 Mayıs 2018 12:48 A A

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Cumhur İttifakı’nı adını verdikleri Saray İttifakının ortak cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yaptı.

İLERİ HABER’de yer alan habere göre;  Yıldırım ve Bahçeli, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için YSK’ye başvuru yaptıktan sonra çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye için tarihi bir gün olduğunu söyleyen Yıldırım, MHP’nin çarşamba günü, AKP’nin de dün Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı adayı göstermek üzere grup kararı aldığını hatırlattı.

Yıldırım şunları söyledi:

” Bu ittifakın gerisinde Yenikapı ruhu vardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olarak seçimlere katılacak. MHP Genel Başkanı Bahçeli ile aldığımız bu kararın, ülkemiz, milletimiz, siyasi hayatımız ve adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yapılacak seçimlerin ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

GÜNDEM - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.