Parçalı az bulutlu

“Yerel seçimlerde toplumun verdiği umut mesajı iyi örgütlenmeli”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği “Yerel Yönetim Seçimleri Ardından Gelecek İnşası” panelinde yerel seçim sonuçları ve halkın iradesini yok sayma yaklaşımları masaya yatırıldı.  Panelde, “Halk teslim olmadı. Milli gelirin yüzde 62’sinin üretildiği illerin alınması iktidar açısından bir hezimettir. En korktukları şey örgütlü toplum ve katılımcı demokrasi” denilerek, yeni seçilen yerel yönetimlere “Kentsel rantın içinde olmadan […]
GÜNDEM - 11 Nisan 2019 16:01 A A

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği “Yerel Yönetim Seçimleri Ardından Gelecek İnşası” panelinde yerel seçim sonuçları ve halkın iradesini yok sayma yaklaşımları masaya yatırıldı. 

Panelde, “Halk teslim olmadı. Milli gelirin yüzde 62’sinin üretildiği illerin alınması iktidar açısından bir hezimettir. En korktukları şey örgütlü toplum ve katılımcı demokrasi” denilerek, yeni seçilen yerel yönetimlere “Kentsel rantın içinde olmadan toplumcu belediyecilik yaklaşımı örülmeli Yereli savunacak direnişçi bir yerel yönetim olmak zorunda. Direniş hattı oluşturulmalı. Yeni bir demokrasi yeni bir toplum düzeninin inşası üzerine kafa yorulmalı. Muhalefetin aldığı yerel yönetimlerin üzerine iyi bir siyaset inşa edilmeli” önerilerinde bulunuldu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından sonuçların değerlendirildiği ve ülke geleceğinin konu alındığı “Yerel Yönetim Seçimleri Ardından Gelecek İnşası” başlıklı panel gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü 25, 33, 34, 35.Dönem TMMOB Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan ve bir dönem Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın Başkanlığını yürütmüş olan Yavuz Önen’in yaptığı panele konuşmacı olarak Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, iktisatçı Mustafa Sönmez, gazeteci Sedat Bozkurt katıldı.

GÜNDEM - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.