Yenimahalleliler için gezi zamanı

Yenimahalle Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen kültür gezileri Nisan ayında başlıyor. İlk kafilesi 17 Nisan’da yola çıkacak olan gezi kapsamında 30 Eylül’e kadar 5 bine yakın vatandaş Çanakkale’yi gezme imkanı bulacak. Ankara dışına çıkma fırsatı yakalayamamış olan 18 yaş üstü tüm Yenimahalleliler, Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı bulacak. Gezilere katılacak vatandaşlar, rehber eşliğinde […]
ANKARA - 21 Şubat 2018 16:59 A A

Yenimahalle Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen kültür gezileri Nisan ayında başlıyor. İlk kafilesi 17 Nisan’da yola çıkacak olan gezi kapsamında 30 Eylül’e kadar 5 bine yakın vatandaş Çanakkale’yi gezme imkanı bulacak.

Ankara dışına çıkma fırsatı yakalayamamış olan 18 yaş üstü tüm Yenimahalleliler, Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı bulacak. Gezilere katılacak vatandaşlar, rehber eşliğinde Çanakkale’yi gezerken 1 gece konaklamalı seyahat boyunca vatandaşların her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri de Yenimahalle Belediyesi tarafından karşılanacak.

20 bin Yenimahalleli seyahat imkanı buldu

Son zamanlarda ülkemizdeki en büyük ihtiyacın birliğimizin güçlendirilmesi olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Gerek tiyatrolarımız, sergilerimiz, seminerlerimiz, konserlerimiz gerekse kültürel gezilerimizin arkadaşlık ve komşuluk ilişkilerini geliştirdiğini, birliğimize bütünlüğümüze katkı sağladığına inanıyorum” dedi.

Yaşar “Yenimahallelilerin farklı coğrafi bölgelerdeki farklı yaşam şekillerine tanık olmaları, kültür alışverişinde bulunmaları, birlik ve beraberliklerini pekiştirerek hemşerilik ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmeleri bizleri mutlu ediyor. Bizim amacımızda zaten buydu, ancak Ankara dışına çıkmayan vatandaşlarımıza bu hizmeti sunmak bizleri daha da mutlu ediyor. Kültürel gezilerimizden 9 yılda 20 bine yakın vatandaşımız faydalandı. Gezilerimiz devam edecek” diye konuştu.

ANKARA - 16:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.