Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yenimahalle Belediyesi Nazım’ı evinde andı

  Yenimahalle Belediyesi, Mavi gözlü dev Nazım Hikmet Ran’ı, ölümünün 55’inci yıldönümünde adını taşıyan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle andı. Merkezdeki Nazım Hikmet anıtına TUBİL’in minikleri ile birlikte karanfil bırakan Yaşar, “Bizler, Nazım’ın eserleriyle büyüdük, gençlerimiz yine O’nun eserlerini okuyor. Ölümünden nice yıllar sonra Nazım Hikmet bıraktığı eserlerle hala yaşıyor” dedi. Anma Törenine […]
ANKARA - 4 Haziran 2018 11:31 A A

 

Yenimahalle Belediyesi, Mavi gözlü dev Nazım Hikmet Ran’ı, ölümünün 55’inci yıldönümünde adını taşıyan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle andı. Merkezdeki Nazım Hikmet anıtına TUBİL’in minikleri ile birlikte karanfil bırakan Yaşar, “Bizler, Nazım’ın eserleriyle büyüdük, gençlerimiz yine O’nun eserlerini okuyor. Ölümünden nice yıllar sonra Nazım Hikmet bıraktığı eserlerle hala yaşıyor” dedi.

Anma Törenine Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve ilçe yönetimi, meclis üyeleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

“Nazım, dünyanın tanıdığı bir Türkiye sanatçısı”

Nazım’ın Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük şairlerinden olduğunu vurgulayan Yaşar, “Nazım Hikmet’i anlatmak için ne söylersek söyleyelim O’nun eşsiz edebiyatını, kişiliğini vurgulamakta yetersiz kalacaktır. Zira kendisi normal, sıradan bir insanın sayfalarca yazsa da anlatamayacağı şeyleri tek bir cümleyle anlatabilen büyük bir şairdir. Bugün dünya çapında tanınan, eserleri onlarca dile çevrilen bir Türkiye sanatçısıdır Nazım Hikmet. O’nun yazdığı eserlerle bugün gençlerimiz büyüyor, O’nun emekçi sınıf için verdiği kavga bugün hala devam ediyor. Nazım öyle bir Nazım ki Kuvayi Milliye destanını yazarak ölümsüzleştiren, kurtuluş savaşını çok güzel anlatan bir destanı bize armağan etmiş bir sanatçıdır” dedi.

ANKARA - 11:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.