Yeni torba yasayla işsizlik maaşında önemli değişiklik

Mecliste görüşmeleri devam yeni torba yasa birçok kesimden vatandaşı ilgilendiriyor. Asgari ücretliler, taşeron çalışanlar, işsizlik maaşı alanlar için düzenlemeler içeren yeni torba yasanın önümüzdeki günlerde yasalaşması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor.   Yeni torba yasa ile işsizlik maaşı alanlar için de yeni bir düzenleme söz konusu. Mevcut durumda her ayın sonunda ödenen İşsizlik maaşları yeni torba yasa […]
MANŞET - 12 Ekim 2017 12:30 A A

Mecliste görüşmeleri devam yeni torba yasa birçok kesimden vatandaşı ilgilendiriyor. Asgari ücretliler, taşeron çalışanlar, işsizlik maaşı alanlar için düzenlemeler içeren yeni torba yasanın önümüzdeki günlerde yasalaşması ve yürürlüğe girmesi bekleniyor.

 

Yeni torba yasa ile işsizlik maaşı alanlar için de yeni bir düzenleme söz konusu. Mevcut durumda her ayın sonunda ödenen İşsizlik maaşları yeni torba yasa sonrası her ayın 5’inde ödenecek.

Yeni torba yasada işsizlik maaşı ile ilgili yapılan bu düzenlemenin nedeni ise yanlış ve fazla ödemelerin önüne geçmek. Çalışanların işe giriş, emeklilik gibi durumların tespit edilmesiyle yapılan fazla ödemeler daha kolay engellenecek.

Yeni düzenlemeyle, sadece yasa sonrası işsizlik maaşı alanlar değil, halen işsizlik maaşı alanlar da maaşlarını her ayın 5. günü alacak.

MANŞET - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.