15° Parçalı bulutlu

‘Yargıtay Başkanı Cirit’ten rahip Brunson açıklaması: Mahkeme karar verir

Yargıtay Başkanı Cirit, “Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir” dedi. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, ‘Adli Yıl’ açılışında yaptığı konuşmasında, şunları ifade etti: “Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti ideallerini yaşatma ve yüceltme iddiasını taşıyan yabancı devletlerin, öncelikle uluslararası hukukça korunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin […]
GÜNDEM - 3 Eylül 2018 14:35 A A

Yargıtay Başkanı Cirit, “Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir” dedi.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, ‘Adli Yıl’ açılışında yaptığı konuşmasında, şunları ifade etti:

“Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti ideallerini yaşatma ve yüceltme iddiasını taşıyan yabancı devletlerin, öncelikle uluslararası hukukça korunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin egemenliğine saygı duyması gerekir. Bir yabancı devlet vatandaşının tutuklanması ve yargılanmasına ilişkin kararları verecek tek ve mutlak güç, bağımsız ve tarafsız mahkemelerdir.”

GÜNDEM - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.