25° Açık

Yapı Kredi’den flaş Ahmet Kural kararı

Yapı Kredi Bankası, sanatçı Sıla Gençoğlu’nu saldıran oyuncu Ahmet Kural ile çalışmayacağını açıkladı. Banka, Sosyal paylaşım sitesi Twiter’dan taptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Bankacılık sektöründe, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öncü rol üstlenen ve kadın istihdamı konusunda sektörüne uzun yıllardır liderlik yapan bir kurum olarak, reklam kampanyamızda yer alan oyuncu […]
GÜNDEM - 2 Kasım 2018 17:33 A A

Yapı Kredi Bankası, sanatçı Sıla Gençoğlu’nu saldıran oyuncu Ahmet Kural ile çalışmayacağını açıkladı.

Banka, Sosyal paylaşım sitesi Twiter’dan taptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Bankacılık sektöründe, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öncü rol üstlenen ve kadın istihdamı konusunda sektörüne uzun yıllardır liderlik yapan bir kurum olarak, reklam kampanyamızda yer alan oyuncu Ahmet Kural hakkında kamuoyuna yansıyan haberleri titizlikle takip etmekteyiz.

Bahsi geçen iddialar ve iddialara konu teşkil eden davranışların bankamızın etik anlayışı ile bağdaşması söz konusu değildir. Konunun yargıya intikal etmiş olması sebebiyle, ek karar ve yaptırım haklarımız saklı kalmak kaydı ile, yargının vereceği nihai karara kadar gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Bununla birlikte, mevcut iletişim çalışmalarımızı durdurduğumuzu ve Ahmet Kural ile olan iş birliğimize devam etmeyeceğimizi ifade etmek isteriz. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı olarak, iletişim çalışmalarımız da dâhil olmak üzere işimizin her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin savunucusu olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna saygı ile bildiririz.”

İşte o paylaşım:

GÜNDEM - 17:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.