14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

… Ve Anadolu Konfederasyonu kuruluyor

Aydos Dernekler Federasyonu, Erzurum Federasyonu, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu ve Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu bir araya gelerek Anadolu Konfederasyonun kurulması için görüş alışverişi yapıldı ve konfederasyonun kurulması hususunda oy birliğine varıldı. Daha önce birçok etkinliği birlikte gerçekleştiren Aydos Dernekler Federasyonu, Erzurum Federasyonu, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Kars […]
ANKARA - 8 Ekim 2018 17:22 A A

Aydos Dernekler Federasyonu, Erzurum Federasyonu, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu ve Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu bir araya gelerek Anadolu Konfederasyonun kurulması için görüş alışverişi yapıldı ve konfederasyonun kurulması hususunda oy birliğine varıldı.

Daha önce birçok etkinliği birlikte gerçekleştiren Aydos Dernekler Federasyonu, Erzurum Federasyonu, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu ve Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu yöneticileri Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay’da bir araya gelerek Anadolu Konfederasyonu’nu kurmaya karar verdi. Konfederasyonun kurulması ile aynı görüş fikir ve kültürel birlik olan Anadolu için yeni bir sinerji doğması hedeflendi. Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu başkanı Cemal Emir yaptığı açıklamada; “Bir ülke de STK’lar ne kadar güçlüyse, o ülke de o kadar güçlüdür. Çünkü STK’lar, sosyal hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. STK’lar, insanların tek başına yapamayacakları işleri, beraberce hayata geçirebilecekleri bir yapıdır. Birlikten kuvvet doğacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Toplumların birliğinde dirliğinde ve yardımlaşmasında ana faktör STK’lardır.” dedi. STK’ların toplumun gücünün en belirgin ifadesi olduğunu ifade eden Emir, şunları söyledi: “Bizler, bunu en iyi bilenler olarak, gücümüze güç katmak adına; bugün Aydos Dernekler Federasyonu, Erzurum Federasyonu, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu ve Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu olarak, Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay’da bir araya geldik. Çıkacağımız yolun; çağdaş aydınlık ve birliğimizi daha da pekiştireceğimiz bir yol olmasını dilerim. Bu anlamlı birlikteliği gerçekleştirmek için emek veren tüm dostlara sonsuz teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

ANKARA - 17:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.