15° Parçalı bulutlu

Tuz kokunca böyle oluyor: İntihar eden babayı haberleştiren gazeteci gözaltında

  Oğluna pantolon almadığı için intihar eden İ. D.’in haberini yapan gazeteci Ergün Demir, gözaltına alındı. Gazeteci Demir’in, şu an Körfez İlçe Jandarma Karakolu’nda olduğu öğrenildi. Demir, Kocaeli Zirve Gazetesi’ne yaptığı açıklamada ise, “Ekipler önce evime gelmişler, evde olmadığımı öğrendiklerinde beni aradılar, ben de güvenlik güçlerine kendim teslim oldum. Şu anda ifade vermek üzere karakola […]
GÜNDEM - 24 Eylül 2018 16:31 A A

 

Oğluna pantolon almadığı için intihar eden İ. D.’in haberini yapan gazeteci Ergün Demir, gözaltına alındı.

Gazeteci Demir’in, şu an Körfez İlçe Jandarma Karakolu’nda olduğu öğrenildi.

Demir, Kocaeli Zirve Gazetesi’ne yaptığı açıklamada ise, “Ekipler önce evime gelmişler, evde olmadığımı öğrendiklerinde beni aradılar, ben de güvenlik güçlerine kendim teslim oldum. Şu anda ifade vermek üzere karakola götürülüyorum” diye belirtti.

 Yaşanan olaya ilk tepki CHP’liler’den geldi

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş gazeteci Demir’in gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Yarkadaş, “Merhum İsmail Devrim’in eşi Hafize Devrim’in verdiği demeci haberleştiren ve ‘Pantolon alamadığı için intihar etti’ haberini yayınlayan Ergün Demir’i gözaltına alarak gerçeğin üstünü örtemezsiniz. Rahmetlinin eşinin ses kayıtları bile ortadayken; neyi saklamaya çalışıyorsunuz?” diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise yaşanan olaya, “Tuz koktu” yorumunu yaptı.

Özkan, Twitter’dan şunları kaydetti:

“Tuz da kokunca böyle oluyor işte! Oğluna pantolon alamadığı için intihar eden babanın haberini yapan gazeteci gözaltına alındı.”

 

İşte o paylaşımlar:

 

GÜNDEM - 16:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.