Türk’ten çarpıcı ittifak açıklaması: Öfkeliyim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İyi Parti, Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti’nin (DP) 24 Haziran milletvekili seçimlerinde ittifak kararı almasına ilişkin Ahmet Türk’ten çarpıcı açıklama geldi.   RS FM’de Yavuz Oğhan’danın sunduğu Bidebunudinle’nin programının konuğu olan Türk,  “Bizim meselemiz baraj meselesi değil. Mardin’de biz kaybettiğimiz zaman, Diyarbakır’da kaybettiğimiz zaman CHP mi oradan milletvekili çıkaracak? Hayır. Bunların hepsi […]
GÜNDEM - 4 Mayıs 2018 16:39 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İyi Parti, Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti’nin (DP) 24 Haziran milletvekili seçimlerinde ittifak kararı almasına ilişkin Ahmet Türk’ten çarpıcı açıklama geldi.

 

RS FM’de Yavuz Oğhan’danın sunduğu Bidebunudinle’nin programının konuğu olan Türk,  “Bizim meselemiz baraj meselesi değil. Mardin’de biz kaybettiğimiz zaman, Diyarbakır’da kaybettiğimiz zaman CHP mi oradan milletvekili çıkaracak? Hayır. Bunların hepsi açık, kendilerinin de bildiği şeyler. Meselemiz baraj değil, ama siz buraya demokrasi bloğu diyorsanız, HDP’yi dışlayarak demokrasi bloğu oluşturamazsınız” diye ifade etti.

Son olarak ise Türk, “Siz, HDP’yi dışlarsanız Kürtler de buna tabi ki tepki gösterecek, ‘Bizi bu bloğun içinde görmek istemeyenleri niye ikinci turda destekleyelim?’ diye düşünecekler. Öfkeliyim” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM - 16:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.