25° Açık

Türkiye’nin F-35’teki kritik rolünü çizerek gösterdiler!

ABD’nin en önemli ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek, bugün “Lockheed’in F-35’lerinin Türkiye problemi var” başlığıyla bir makale yayımladı. ÖNEMLİ PARÇALARDA TÜRK DAMGASI ABD Kongresi’nin Türkiye’ye F-35 verilmemesini yönünde attığı adımların geçersizliği, haberde açık açık gösterildi. Türkiye’nin F-35’in en önemli parçalarını ürettiği vurgulandı. Gövde ve iniş takımları gibi kilit önemde olan parçalarda Türk damgası olduğu belirtildi. Milliyet’in […]
GÜNDEM - 5 Ekim 2018 14:04 A A

ABD’nin en önemli ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek, bugün “Lockheed’in F-35’lerinin Türkiye problemi var” başlığıyla bir makale yayımladı.

ÖNEMLİ PARÇALARDA TÜRK DAMGASI

ABD Kongresi’nin Türkiye’ye F-35 verilmemesini yönünde attığı adımların geçersizliği, haberde açık açık gösterildi. Türkiye’nin F-35’in en önemli parçalarını ürettiği vurgulandı.

Gövde ve iniş takımları gibi kilit önemde olan parçalarda Türk damgası olduğu belirtildi.

Milliyet’in haberine göre; 10 Türk şirketinin F-35’ler için 12 milyar dolarlık parça üreteceği ifade edildi.

KONGRE KARŞI ÇIKIYOR AMA…

ABD Kongresi, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 savunma sistemini satın almasını gerekçe göstererek, Türkiye’ye F-35 yeni nesil savaş uçaklarının teslimatının geçici olarak durdurulmasını istiyor.

Türkiye, haziran ayında iki F-35 savaş uçağını teslim almıştı.

2002’den beri programın katılımcı ülkeleri arasında yer alan Türkiye, 100 F-35 savaş uçağı almayı taahhüt ediyor.

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı Direktör Yardımcısı Koramiral Mat Winter, iki F-35 savaş uçağının daha gelecek yıl mart ayında Türkiye’ye teslim edilmesini beklediklerini Pazartesi günü söylemişti.

GÜNDEM - 14:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.