-0° Parçalı az bulutlu

Türk Telekom üyelik atamalarında Berat Albayrak detayı

Türk Telekomünikasyon AŞ’nin yönetim kurulu üyeliklerine yeni atamalar gerçekleştirildi. Fakat atamaların Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden yapılması dikkat çekti. Odatv’de yer alan habere göre; istifa eden Rami Aslan, Mazen Abou Chakra ve Nasser Sulaiman A Al Nasser’den boşalan üyeliklere, Bülent Aksu, Nureddin Nebati ve Faisal Mohammed I Aldughaither atandı. Nureddin Nebati, Türkiye’nin […]
GÜNDEM - 3 Kasım 2018 16:44 A A

Türk Telekomünikasyon AŞ’nin yönetim kurulu üyeliklerine yeni atamalar gerçekleştirildi. Fakat atamaların Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakın isimlerden yapılması dikkat çekti.

Odatv’de yer alan habere göre; istifa eden Rami Aslan, Mazen Abou Chakra ve Nasser Sulaiman A Al Nasser’den boşalan üyeliklere, Bülent Aksu, Nureddin Nebati ve Faisal Mohammed I Aldughaither atandı.

Nureddin Nebati, Türkiye’nin gündemine, FETÖ lideri Fethullah Gülen’le birlikte çekilen fotoğrafla gelmişti.

Fotoğrafı yazısında yayımlayan Nurettin Veren, Akit gazetesinden kovulmuş, Nebati, Nurettin Veren’e “Keşke FETÖ seni öldürseydi. 4 sene değil de 40 sene hapis yatsaydın” demişti. Nebati, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Bülent Aksu da 3 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştı. Aksu, Bakan Yardımcılığı görevinden Türk Telekom yönetimine atandı.

Al-Dughaither ise King Fahd Petroleum & Minerals Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Kariyerine 1999 yılında Suudi Arabistan Riyadh Bank’ta iç denetçi olarak başladı ve sonrasında Saudi Telecom Company (STC) Grubunda yönetici olarak çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

Öte yandan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Ömer Fatih Sayan altın hisse temsilcisi olarak Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Selim Dursun Yönetim Kurulu Üyesi, Enver İskurt da Türk Telekom Denetim Kurulu Üyesi olmuştu.

GÜNDEM - 16:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.