20° Açık

“Türk Milleti’nin rehberi olmaya devam edecektir”

  Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Emir yayımladığı mesajında, şunları söyledi: ”Türk Ordusu’nun Ebedi Başkomutanı,  Cumhuriyetimizin kurucusu ve dünyanın gıpta ettiği eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  aramızdan ayrılışının 80’inci yıl dönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en […]
GÜNDEM - 9 Kasım 2018 15:47 A A

 

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Emir yayımladığı mesajında, şunları söyledi:

”Türk Ordusu’nun Ebedi Başkomutanı,  Cumhuriyetimizin kurucusu ve dünyanın gıpta ettiği eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  aramızdan ayrılışının 80’inci yıl dönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, O’nun işaret ettiği yolda ilelebet payidar kalacaktır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın! Ata’mızın bu kutsal  emanetine, Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhla ve şuurla sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi daha da yükseklere taşımaya kararlıyız. Bizlerin tek hedefi; O’nun gösterdiği muasır medeniyetleri aşmak olmalı. Bunu da ancak ve  ancak Ata’mızın hedef olarak gösterdiği yolda, zamanın tüm katılaşmış düşüncelerini ve kalıplarını yıkarak, bilim ve akıl esasları üzerine kurduğu düşünce sisteminden hareket ederek başarabiliriz.  Ebedi  Önderi’mizi kalplerimizde yaşattığımız gibi, onun düşüncelerini de düşüncelerimizde yaşatarak ölümsüzlüğünü sağlayacağız. Ata’mızın İlke ve devrimleri, dünya durdukça Türk Milleti’nin  rehberi olmaya devam edecektir, buna yürekten inanıyoruz.   Ruhun şad olsun.  ”

 

GÜNDEM - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.