Sincan’da ücretsiz kanser taraması

Geliştirdiği sosyal ve kültürel projelerle farkındalık yaratan Sincan Belediyesi sağlık alanında da çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile iş birliği yaparak kanser konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Sincan Belediyesi konak sakinlerine kanser taraması ve diğer hizmetlerden faydalanması için ücretsiz destek sağlıyor. Erken teşhis hayat kurtarır prensibiyle yola çıkan Sincan Belediyesi Kanser Erken […]
ANKARA - 25 Nisan 2018 14:32 A A

Geliştirdiği sosyal ve kültürel projelerle farkındalık yaratan Sincan Belediyesi sağlık alanında da çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile iş birliği yaparak kanser konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Sincan Belediyesi konak sakinlerine kanser taraması ve diğer hizmetlerden faydalanması için ücretsiz destek sağlıyor.

Erken teşhis hayat kurtarır prensibiyle yola çıkan Sincan Belediyesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile birlikte Sincan halkını bilinçlendirmek için çalışıyor. Konak sakinlerinin belirli günlerde Sincan Osmanlı mahallesinde bulunan KETEM’e ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Böylece Kanser taraması ve diğer hizmetlerden faydalanmalarına destek oluyor.

KANSER İÇİN GEÇ KALMAYIN

KETEM’de;

30 – 65 yaş arası kadınlar rahim ağzı kanseri,

40 – 69 yaş arası kadınlar meme kanseri,

50 – 70 arası kadın ve erkekler de kolon kanseri taramaları ücretsiz yapılıyor.

EĞİTİM SEMİNERLERİ DE DÜZENLENİYOR

KETEM’de kanser taramalarının yanı sıra Kanser hastalığında erken teşhisin önemini vurgulayan eğitimler de veriliyor. Beslenme ve diyetisyen, sigara bağımlılığı ile mücadele gibi hizmetler sunuluyor.

HİZMETLER ÜCRETSİZ

Vatandaşlar kanser taraması ve diğer hizmetlerden tamamen ücretsiz faydalanıyor. 9 Nisan’dan bu yana toplam 100 kişinin kanser taraması yapıldı, 5 konakta eğitim seminerleriyle halk bilinçlendirildi. Ücretsiz hizmetlerden yararlanmak isteyenler sadece nüfus cüzdanları ile Sincan konaklarına başvurabilir.

ANKARA - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.