Sincan’da kültür sanat etkinliklerine yoğun ilgi

Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sincan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Biz Osmanlıyız” konulu bir söyleşi yaptı. Güçlü bir devlet için insanın değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Bahadıroğlu “Devleti yaşatmak için önce insanı yaşatmalıyız” dedi. Sincan Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Sincanlılara farklı etkinlikler sunmaya devam ediyor. Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sincan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Biz Osmanlıyız” konulu […]
ANKARA - 2 Kasım 2017 15:07 A A

Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sincan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Biz Osmanlıyız” konulu bir söyleşi yaptı. Güçlü bir devlet için insanın değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Bahadıroğlu “Devleti yaşatmak için önce insanı yaşatmalıyız” dedi.

Sincan Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Sincanlılara farklı etkinlikler sunmaya devam ediyor. Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sincan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Biz Osmanlıyız” konulu bir söyleşi yaptı. Lale Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

“5 bin senelik bir geleneğin mirasçılarıyız, her yerde yürek izimiz var” diyen Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Milletlerin en büyük serveti, kömür, petrol, maden değil, insan yetiştirmektir” dedi. Bahadıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Millete hükmeden insandır, insan; en büyük değerdir. Eğer güçlü bir devlet olmak istiyorsak; önce insanın değerini bilmeliyiz. Huzurlu ve hoşgörülü insanın devleti de huzurlu ve hoşgörülü olur. Yıllarca Selçukluyu, Osmanlıyı ve diğer devletleri yaşatan sır, insanı yaşatmaktır. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”

Bahadıroğlu, konuşmasında kendisinin Sincanlılarla buluşmasına vesile olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti. Söyleşi sonrasında ünlü yazar Yavuz Bahadıroğlu, kitaplarını imzaladı.

ANKARA - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.