15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Sincan Belediyesi’nden anne adaylarına eğitim

  Yaptığı her hizmette aile biriminin önemini hissettiren Sincan Belediyesi hamilelik sürecindeki anne adaylarına da destek oluyor.  Doğum öncesi ve sonrasında daha bilinçli olmaları için anne adaylarına eğitim veriliyor. Eğitim sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından anne adayları sertifika alıyor. Eğitim programının ilki Nene Hatun konağında düzenlendi. Belirli periyotlarla Sincan’daki tüm konaklarda eğitimler verilmeye devam edecek. SİNCAN’DA ANNELER DAHA […]
ANKARA - 5 Ekim 2018 17:09 A A

 

Yaptığı her hizmette aile biriminin önemini hissettiren Sincan Belediyesi hamilelik sürecindeki anne adaylarına da destek oluyor.  Doğum öncesi ve sonrasında daha bilinçli olmaları için anne adaylarına eğitim veriliyor. Eğitim sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından anne adayları sertifika alıyor.

Eğitim programının ilki Nene Hatun konağında düzenlendi. Belirli periyotlarla Sincan’daki tüm konaklarda eğitimler verilmeye devam edecek.

SİNCAN’DA ANNELER DAHA BİLİNÇLİ

Sincan Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi iş birliği ile düzenlenen eğitimlerde anneler doğum öncesi ve sonrasına hazırlanıyor. Eğitimlerde; hamilelikte beslenme, anne-baba ve bebek İletişimi, doğum sonrası takip, anne sütü ve önemi, lohusalık dönemi üzerinde duruluyor.

ANNE ADAYLARINDAN YOĞUN KATILIM

Anne adayları “Doğum öncesi ve sonrası annelik” eğitimine yoğun ilgi gösterdi. Eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getiren anne adayları, desteklerinden dolayı Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a teşekkürlerini iletti.

Eğitim programlarının ardından anne adaylarına Sağlık Bakanlığı tarafından katılım sertifikaları verildi. Eğitimler belirli aralıklarla tüm konaklarda verilmeye devam edecek.

ANKARA - 17:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.