“Şeker fabrikaları, yerli ve milli değil mi?”

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) Genel Başkanı Sadık Turan, özelleştirme kapsamındaki Çorum Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek, Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman ve işçilerle bir araya geldi. Çorum Haber’den Taner ŞİMŞEK’in haberine göre; Şeker fabrikalarının sadece çalışan işçileri ve esnafı ilgilendirmediğini, üretici köylülüğü de yakından ilgilendirdiğini kaydeden Turan, “Ulusal kurtuluş savaşının ardından kurulan bu […]
ÇORUM - 31 Mart 2018 15:47 A A

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) Genel Başkanı Sadık Turan, özelleştirme kapsamındaki Çorum Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek, Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman ve işçilerle bir araya geldi.

Çorum Haber’den Taner ŞİMŞEK’in haberine göre; Şeker fabrikalarının sadece çalışan işçileri ve esnafı ilgilendirmediğini, üretici köylülüğü de yakından ilgilendirdiğini kaydeden Turan, “Ulusal kurtuluş savaşının ardından kurulan bu fabrikalar satılarak ülkemizin şeker sektörü tamamen Amerikan menşeili Cargil firmasına bırakılmak istenmektedir. Yerli ve milli olduğunu iddia edenler, tamamen yerli ve milli bir sektörü emperyalist tekellere peşkeş çekiyor” dedi. Tüm Köy Sen olarak fabrikaların özelleştirilmesine karşı şeker işçileriyle yan yana olduklarını kaydeden Turan, “Bu mücadele hepimizin mücadelesidir, fabrikalarımızın emperyalist tekellere peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman ise fabrikaların özelleştirilmemesi amacıyla 1.6 milyon imza toplandığını belirterek, şeker işçisinin birlik ve beraberlik içerisinde özelleştirmeye karşı mücadele ettiğini dile getirdi.

 

ÇORUM - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.