Sandıklılar, Yenimahalle’de buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte Sandıklılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma, Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı (SANVAK) tarafından düzenlenen “Sandıklılar Gecesi’ne” katıldı. İn Love Balo ve Kokteyl Salonu’nda gerçekleşen gecede hemşerilerini yalnız bırakmayan Yaşar, yaptığı konuşmada SANVAK’ı kuruluşundan bu yana desteklediğini belirtti. “Hemşeri bilinciyle hareket etmeyen aileler yalnızlaşır” Başkan Yaşar, “Ben ticari hayatımda […]
ANKARA - 21 Mart 2018 16:15 A A
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte Sandıklılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma, Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı (SANVAK) tarafından düzenlenen “Sandıklılar Gecesi’ne” katıldı.
İn Love Balo ve Kokteyl Salonu’nda gerçekleşen gecede hemşerilerini yalnız bırakmayan Yaşar, yaptığı konuşmada SANVAK’ı kuruluşundan bu yana desteklediğini belirtti.
“Hemşeri bilinciyle hareket etmeyen aileler yalnızlaşır”
Başkan Yaşar, “Ben ticari hayatımda da siyasi hayatımda da her zaman Afyon Sandıklılı olduğumu söylemekten gurur duyuyorum. Sandıklılar Vakfı’nın kuruluşunda görev aldım, uzun yıllar SANVAK’ı yaşatmaya çalıştık hala da yaşatıyoruz. Tabi ki doğduğumuz toprakları unutmayacağız. Doğduğumuz toprakların geleneklerini, göreneklerini ve kültürünü çocuklarımıza aktaracağız. Bu bizim görevimiz” dedi.
Hemşeri bilinciyle hareket etmeyen ailelerin yalnızlaştığına da vurgu yapan Yaşar, “Hemşerilik bilincini de unutmayacağız, arkadaşlık bilincini de unutmayacağız. Bunları unutan aileler yalnızlaşırlar. Onun için birliğimizi beraberliğimizi daim edeceğiz. Acı günde, tatlı günde birbirimize destek olacağız. Sandıklılar olarak bu birlikteliği büyük ölçüde sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Biz doğduğumuz toprakların sorunlarıyla da ilgileneceğiz, doyduğumuz toprak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkenti Ankara’nın sorunlarıyla da ilgileneceğiz. Hemşeri derneklerine önem veriyorum, elimden geldiğince gecelerine, programlarına destek oluyorum. Yenimahalle bugün herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçedir” diye konuştu.
Eğlence doruğa ulaştı
Geceye katılımlarından dolayı davetlilere teşekkürlerini sunan SANVAK Başkanı Vedat Çavuş da desteklerinden ötürü Başkan Yaşar’a minnettar olduklarını da dile getirdi.
Konuşmaların ardından program Ege’ye özgü halk oyunları, tiyatro gösterisi ve canlı müzik dinletisi ile devam etti. Eğlencenin doruğa ulaştığı günde, Sandıklılar Zeybek oynamayı da ihmal etmedi.
ANKARA - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.