15° Parçalı bulutlu

Şahiner: Sungurlu’ya hizmet etmeyi seviyorum

Hitit Güneşi’ne  röportaj veren Şahiner, Sungurlu Belediyesi’nin tek amacının; siyaseti, ırkçılığı ve mezhepçiliği bir kenara bırakıp, insanları insan olduğu için sevip hizmet etmesi olduğunu belirtti.   Şahiner gazetemize verdiği röportajda; ekip olmanın öneminden tutun da, kadınların sosyal yaşama katılmasından ve Cumhuriyeti ileriye taşıyacak çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasından söz etti. Röportajımızın ayrıntıları ise şöyle; Sungurlu’yu çok sevdiğini […]
ÇORUM - 28 Ağustos 2018 17:42 A A

Hitit Güneşi’ne  röportaj veren Şahiner, Sungurlu Belediyesi’nin tek amacının; siyaseti, ırkçılığı ve mezhepçiliği bir kenara bırakıp, insanları insan olduğu için sevip hizmet etmesi olduğunu belirtti.

 

Şahiner gazetemize verdiği röportajda; ekip olmanın öneminden tutun da, kadınların sosyal yaşama katılmasından ve Cumhuriyeti ileriye taşıyacak çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasından söz etti.

Röportajımızın ayrıntıları ise şöyle;

Sungurlu’yu çok sevdiğini belirten Şahiner, ” Benim  yapmış olduğum gibi seveceksin memleketini. Bu işler sevmeden olmaz. Allah rızasını da unutmadan çalışıp üreteceksin. İşte bu yüzden ben, memleketime hizmet etmeyi seviyorum, memleketimin  insanları ile beraber olmayı seviyorum ve inanıyorum ki memleketimin insanları da beni seviyor. Çünkü bizim insanlarımız; çok bir şey istemiyor hele hele  afaki bir şey hiç istemiyor. Sungurlulular sadece, iyi ve kötü gününde halkla beraber olacak, halkının içinde olacak kişileri seviyor ve istiyor. Eğer seçilmiş kişiler, nasıl olsa alacağımız oyu halktan aldık, halkla işimiz bitti diye düşünüp ne oldum delisi olursa, halk da bunu unutmayıp, gerekli cevabı veriyor. Bizim insanımız, yapılan hiçbir işi ve iyiliği asla unutmaz, iyiyse Allah razı olsun, kötüyse de Allah kahretsin der ” ifadelerini kullandı.

 

Sungurlu’yu şehir yapmak için yola çıktıklarını ifade eden Şahiner, “Ben ve ekibim, her zaman Sungurlu ya köy olacak ya da şehir olacak  diye söyledik. Biz bu konuda ısrarcıyız. Çünkü bizler, Sungurlu’yu şehir yapacağız diye yola çıktık. Öncelikle, insanlarımızın sosyal yanını ayağa kaldırmak için, kadınlarımızı sahaya sürdük. Kadınlarımız olmazsa, hiçbir işin başarıya ulaşamayacağını bizler çok iyi biliyoruz. İlk olarak da açtığımız mesire alanlarıyla, kadınlarımızı dört duvar arasından kurtardık.Daha sonra başlattığımız kültür gezilerimizle ise, kadınlarımızı daha aktif hale getirdik. Yani, evine kapanmış, Sungurlu’dan hiç dışarı çıkmamış kadınlarımız için bir sosyal yaşam projesini hayata geçirdik. Mesela; hayatı boyunca hiç deniz görmemiş bir ablamızın ya da teyzemizin yaşadığı mutluluğu düşünebiliyor musunuz? Bu geziler sayesinde Sungurlu’dan hiç çıkmamış vatandaşlarımızı her gezimize götürüp, hayatta görmedikleri, bilmedikleri yerleri tanımalarına vesile oluyoruz.

Bugüne kadar; 7 bin 500 kadınımızı Çanakkale’ye, Konya’ya, Hacıbektaş’a, Ürgüp’e, Samsun’a, Tokat’a, Amasya’ya, Kastamonu’ya ve  Sinop’a götürdük, inşallah daha da bu gezilerimize devam edeceğiz” diye belirti.

 

Bunun yanı sıra sevgili çocuklarımızı da asla unutmadık diye vurgulayan Şahiner,” Öğrencilerimizi de Çanakkale’ye  ve  Anıtkabir’e götürdük. Bizlerin ilk önceliği, çocuklarımızın Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımasıdır. Eğer Türkiye Cumhuriyeti’ni kimin kurduğunu bilmeyen bir nesil yetişirse, Cumhuriyet asla ayakta kalamaz. Yine sizlerin aracılığıyla ilk defa söylüyorum. Bayramdan sonra “Her eve bisiklet” sloganıyla 100 başarılı öğrencimize, çekiliş yaparak 100 adet bisiklet hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Sungurlu için daha yapacak çok işleri olduğunu söyleyen Şahiner, “İnşallah en yakın zamanda hepsini hayata geçireceğiz. Tek amacımız; siyaseti, ırkçılığı ve mezhepçiliği bir kenara bırakıp, insanları insan olduğu için sevip hizmet etmektir. Çünkü bizlerin, Türkiye’mizden başka gidecek bir ülkemiz olmadığı gibi, Sungurlu’muzdan da başka gidecek bir memleketimiz yok! Allah, iyi günümüzde de kötü günümüzde de beraber olmayı nasip etsin. Sungurluluları mutlu görünce, bizlerin de yorgunluğu kalmıyor. Ama bu işlerin hepsi ekip işidir, bunu da önemle belirtmek isterim. Sizlerin aracılığıyla, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

 

ÇORUM - 17:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.