17° Parçalı bulutlu

Şahiner: Kula Köyü ve halkının yanındayız

Sungurlu’ya bağlı Kula köyü sakinleri, yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle köyün Bayat ilçesine bağlanması için 16 Aralık Pazar günü referandum yapacak. Konuyla ilgili Kula Köyü Muhtarı Hicabi Altuntaş, Köyünün ihtiyaçları için defalarca ilgili kurumlara müracaat ettiklerini, Kula Köyü’nün üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek böyle bir karar aldıklarını söyledi. Kula Köyü Muhtarı Hicabi Altuntaş’ın açıklamalarına bir destek […]
ÇORUM - 12 Aralık 2018 15:47 A A

Sungurlu’ya bağlı Kula köyü sakinleri, yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle köyün Bayat ilçesine bağlanması için 16 Aralık Pazar günü referandum yapacak.
Konuyla ilgili Kula Köyü Muhtarı Hicabi Altuntaş, Köyünün ihtiyaçları için defalarca ilgili kurumlara müracaat ettiklerini, Kula Köyü’nün üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek böyle bir karar aldıklarını söyledi.
Kula Köyü Muhtarı Hicabi Altuntaş’ın açıklamalarına bir destek de Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den geldi. Kula Köyü ve Kula Köyü’nde yaşayan 300 kişinin yanında olduklarını söyleyen Başkan Şahiner, “Gelinen nokta köylerimizin içler acısı halini gösteriyor. Sungurlu ilçe merkezi gerekli yatırımları almadığı gibi köylerimizde yeteri kadar hizmet alamıyor. Bunun içinde Kula Köyümüz isyan ederek Bayat ilçesine bağlanmak istiyor” dedi.
Köy muhtarı ve köylülerle irtibat halinde olduklarını söyleyen Başkan Şahiner, “İnşallah bizleri kırmayarak tekrar Sungurlu’dan yana oy kullanacaklarına inanıyorum. Çünkü o köyümüzde eskiye dayanan dostlarımız var” dedi.
Buradan Çorum İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyelerine çağrıda bulunuyorum diyen Başkan Şahiner, “Köylerimize hak ettiği yatırımları ve desteği vermelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

ÇORUM - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.