Şahiner, hasta sokak köpeğine sahip çıktı

Sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapılan hasta sokak köpeğine, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıktı. Sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapılan hasta bir sokak köpeğine, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’ in talimatı doğrultusunda Veteriner Müdürlüğü ekipleri sahip çıktı. Ekipler, köye giderek köpeğin tedavisine başladı. İlçeye bağlı Gökçam Köyü’nde yaşayan Canan Dakman Sabancılar’ ın bakımını […]
ÇORUM - 6 Kasım 2017 14:57 A A

Sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapılan hasta sokak köpeğine, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıktı.

Sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yapılan hasta bir sokak köpeğine, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’ in talimatı doğrultusunda Veteriner Müdürlüğü ekipleri sahip çıktı. Ekipler, köye giderek köpeğin tedavisine başladı. İlçeye bağlı Gökçam Köyü’nde yaşayan Canan Dakman Sabancılar’ ın bakımını yaptığı onlarca sokak köpeğinden birisi olan hasta köpek için Sungurlu Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Canan Dakman Sabancıların kızı Cansu Sabancılar tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan yardım çağrısına sosyal medyayı aktif olarak kullanmasıyla bilinen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ,veteriner ekiplerine bilgi vererek görevlileri ilçeye bağlı Gökçam Köyüne yönlendirdi. Kısa süre içerisinde köye giden ekipler köpek için yapılan ilk kontrollerin ardından tedaviye başlandı. Sungurlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yaptığı açıklamada, hasta köpeğin normal yaşamına dönebilmesi için kısa süreli bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirterek talihsiz köpeğimiz hakkında bilgi veren duyarlı vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.” dediler. Köpeğin bakımını üstlenen Canan Dakman Sabancılar ise; “Kızım Cansu sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulunmuş ve bu çağrıya her zaman olduğu gibi yine Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner kulak verdi. Kızımın paylaşım yapmasıyla beraber 1 saat gibi bir süre içerisinde ekipler köyümüze kadar gelerek yavrumuzun kontrollerini gerçekleştirerek tedavisine başladılar. Daha önceleri çoğu zaman yiyecek konusunda sıkıntılar yaşıyordum. Belediye Başkanımızdan yardım istedim sağ olsun o gün bugündür düzenli periyotlarla yavrularımıza ihtiyaçları kadar yiyecek temini yapılıyor. Başkanımızın özellikle bugün ki davranışının diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ediyorum.’ dedi.

ÇORUM - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.