Şahiner bir ilki gerçekleştirerek, 60 Dernek temsilcisiyle kahvaltıda buluştu

Sungurlu Belediye Başkanı Sayın Abdulkadir Şahiner, Ankara’da bulunan Çorumlu federasyon başkanları, Sungurlu Dernek Başkan ve yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Yenimahalle Belediyesi İlkadım Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltıya;   hemşehri dernekleri ve federasyon başkanları yoğun katılım gösterdi. Kahvaltıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’da katıldı.   Kahvaltıda bir konuşma yapan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve  Konfederasyonu Genel […]
ANKARA - 19 Mart 2018 12:05 A A

Sungurlu Belediye Başkanı Sayın Abdulkadir Şahiner, Ankara’da bulunan Çorumlu federasyon başkanları, Sungurlu Dernek Başkan ve yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Yenimahalle Belediyesi İlkadım Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltıya;   hemşehri dernekleri ve federasyon başkanları yoğun katılım gösterdi. Kahvaltıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’da katıldı.

 

Kahvaltıda bir konuşma yapan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve  Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Ankara’da çoğunlukta yaşayan hemşehri dernekleri olarak birlik ve beraberliğin sağlanması için atılan bu adımda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e teşekkür etti. Emir, zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu, hele hele hemşehriler arasında ayrışmanın kutuplaşmanın asla ve asla yer almamasını temenni etiklerini dile getirdi.


Ülkemizin içinde bulunduğu durumla ile ilgili iç ve dış güçlere karşı daha etkili olabilmemiz için ülke genelinde birliğe ihtiyacımız olduğunu  vurgulayan Emir, Çanakkale Şehitlerini de anarak konuşmasına son verdi.
Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır ise, Başkan Şahiner’e bu güzel organizasyon ve anlamlı günde bir araya tüm hemşehrilerimizi topladığı için teşekkür etti.
Çağır konuşmasında birlik, beraberlik ülke genelinde sağlanmalıdır dedi. Çağır, Çanakkale şehitlerini de saygı ile andığını belirtti.


Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise Çanakkale Şehitlerinin anılması gibi böyle bir anlamlı günde tüm hemşehri derneklerini bir araya getiren Başkan Şahiner’e teşekkür etti. Fethi Yaşar, “Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu yüzden tüm ülke vatandaşlarımız birlik ve beraberliğimize gölge düşürecek olaylardan kaçınılması gerekir” dedi.
Fethi Yaşar, “Türkiye Cumhuriyeti mozaik bir ülke. Bu yüzden aşure gibi bir birimizle yoğuşmuş bir halde olmamız lazım. Tüm iç ve dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlara gelmememiz gerekir” dedi.


Yaşar, Çanakkale şehitlerini anarak Belediye Başkanı Şahiner’e bu güzel organizasyon için tekrar teşekkür etti.
Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner; katılımcı dernek başkanlarına, yönetimlerine, Konfederasyon ve Federasyon Başkanlarına ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ederek konuşmasına başladı.


Şahiner, Sungurlu’da 50 bin nüfusa sahibiz. Ankara’da 350 bin nüfusa sahibiz. Yani burada, başkentte en az yedi kat daha hemşehrimiz var. Bu hemşehriler arasında birlik ve beraberliği sağlayarak güçlü bir lobi oluşturursak siyasette ve bürokraside hemşehrilerimizin önü kesilmesine engel oluruz. Başkentte istediğimiz söze sahip olmanın yolu birlik ve beraberlikten geçmektedir. Eğer burada siyaset ve bürokraside güçlü olursak biz yerel belediye başkanlarımızın da yükü hafifler ve buradaki hemşehrilerimizin de doğup büyüdükleri topraklara bakış acısı dahada değişir” dedi. Başkan Şahiner konuşmasına şöyle devam etti; “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü kimse bozamayacak AK partilisi MHP,CHP,İYİ, SP, BBP, gibi partili kim olursa olsun Alevi, Sunni, Tatar, Çerkez,Kürt gibi bölüşmeden hep birlikte Ankara’da ve Türkiye genelinde Sungurlu ve Çorum olarak bir çatı altında birleşeceğiz.
İçinde olduğumuz durum malum. Bu yüzden yatırımcıların kendi ülkelerine hatta illerine ilçelerine yatırım yapmaları gerektiğini dile getiren Başkan Şahiner, ben tüm siyasilerden bunu bekliyorum. Ülkeyi yönetenler ayrıştırmadan bölüştürmeden yönetmelerini bekliyorum. Ben Sungurlu Belediye Başkanı olarak 50 bin kişinin vebalini taşıyorsam, Fethi Yaşar Başkanım 700 bin kişinin vebalini taşıyor. Ülkeyi yönetenler ise seksenmilyon vatandaşın vebalini taşımaktadır. Bu vebal ise çok ağır bir yüktür” dedi.
Başkan Şahiner Çanakkale Şehitlerini de anarak katılımcılara tekrar teşekkür etti.

ANKARA - 12:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.