Reuters duyurdu: Esad’a bağlı güçler, Afrin’e girmeye başladı

Reuters haber ajansı, Hizbullah medyasına dayandırdığı haberinde, Halep’ten yola çıkan Esad’a bağlı güçlerin Afrin’e girmeye başladığını duyurdu. Sputnik’e konuşan YPG Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye hükümet güçlerine bağlı askerlerin Afrin’e girdiğini, ordunun Afrin halkına yardım etmek için geldiğini söyledi. ERDOĞAN, BUGÜN ‘SURİYE REJİM GÜÇLERİ DURDURULDU’ DEMİŞTİ Erdoğan, partisinin grup toplantısının çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, bir gazetecinin “Suriye rejim […]
DÜNYA - 20 Şubat 2018 17:35 A A

Reuters haber ajansı, Hizbullah medyasına dayandırdığı haberinde, Halep’ten yola çıkan Esad’a bağlı güçlerin Afrin’e girmeye başladığını duyurdu.

Sputnik’e konuşan YPG Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye hükümet güçlerine bağlı askerlerin Afrin’e girdiğini, ordunun Afrin halkına yardım etmek için geldiğini söyledi.

ERDOĞAN, BUGÜN ‘SURİYE REJİM GÜÇLERİ DURDURULDU’ DEMİŞTİ

Erdoğan, partisinin grup toplantısının çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, bir gazetecinin “Suriye rejim güçlerinin Afrin’e ilerlediğine yönelik haberler var?” hatırlatması üzerine “Onlar dün ciddi manada durduruldu” karşılığını vermişti. Erdoğan, “Girme çabaları vardı da mı durduruldu?” sorusunu yanıtlarken “Onların SANA televizyonunun yaptığı bir yayından hareketle böyle bir şey çıktı. Ondan sonra bu durduruldu” diye konuşmuştu.

“Putin ile yaptığınız görüşmeden sonra mı durduruldu?” sorusuna Erdoğan, “Görüşmelerden sonra…” cevabını vermişti.

(BirGün)

DÜNYA - 17:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.