14° Açık

“Partimizle mahkemelik olmayız ama delegelerin özgür iradesine de karışamayız”

Partimizle mahkemelik olmayız. Bu bizim kesin ve net tavrımız. ” diye ifade eden CHP’li Yaşar Tüzün, “Ancak olağanüstü kurultay için imza veren kurultay delegelerinden yargıya başvuranlar olursa, böyle bir tutuma girenler olursa, onların da özgür iradesine karışamayız.” diye de ekledi. CHP’deki kurultay tartışması devam ederken, Muharrem İnce’nin ekibinde yer alan Yaşar Tüzün,”Parti içi demokrasiyi savunuyorsak, yargıya […]
GÜNDEM - 4 Ağustos 2018 14:35 A A

Partimizle mahkemelik olmayız. Bu bizim kesin ve net tavrımız. ” diye ifade eden CHP’li Yaşar Tüzün, “Ancak olağanüstü kurultay için imza veren kurultay delegelerinden yargıya başvuranlar olursa, böyle bir tutuma girenler olursa, onların da özgür iradesine karışamayız.” diye de ekledi.

CHP’deki kurultay tartışması devam ederken, Muharrem İnce’nin ekibinde yer alan Yaşar Tüzün,”Parti içi demokrasiyi savunuyorsak, yargıya gideceklere müdahale edemeyiz” açıklamasında bulundu.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre, “Değişim” amacıyla olağanüstü kurultay hareketi başlatan vekillerin başını çeken Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, açıklamasında şunları söyledi:

“Biz partimizle mahkemelik olmayacağımızı, böyle bir karar çıkması durumunda mahkemeye gitmeyeceğimizi net ve açık bir şekilde beyan ettik. Partimizle mahkemelik olmayız. Bu bizim kesin ve net tavrımız. Ancak olağanüstü kurultay  için imza veren kurultay delegelerinden yargıya başvuranlar olursa, böyle bir tutuma girenler olursa, onların da özgür iradesine karışamayız.”

 

 

 

GÜNDEM - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.