Parçalı az bulutlu

Palandöken: İşsizlik kasımda yatay seviyeye gelir

TÜİK tarafından açıklanan ve yüzde 11.1 olarak gerçekleşen işsizlik verilerini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘İşsizlik rakamlarında Temmuz ayına göre Ağustos’ta artış var. Artışın Eylül ve Ekim aylarında süreceğini Kasım’da vergi indirimlerinin de etkisiyle yatay bir seviyeye geçmesini bekliyoruz‘ dedi. ‘SGK PRİMLERİNDE İNDİRİM VEYENİ TEŞVİK SİSTEMİ HAZIRLANMALI’ Piyasalara güven gelmesinin yanı sıra özellikle 2019 […]
GÜNDEM - 15 Kasım 2018 11:44 A A

TÜİK tarafından açıklanan ve yüzde 11.1 olarak gerçekleşen işsizlik verilerini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘İşsizlik rakamlarında Temmuz ayına göre Ağustos’ta artış var. Artışın Eylül ve Ekim aylarında süreceğini Kasım’da vergi indirimlerinin de etkisiyle yatay bir seviyeye geçmesini bekliyoruz‘ dedi.

‘SGK PRİMLERİNDE İNDİRİM VEYENİ TEŞVİK SİSTEMİ HAZIRLANMALI’

Piyasalara güven gelmesinin yanı sıra özellikle 2019 yılı başından itibaren işsizliğin düşürülmesinin daha hızlı olmasını beklediklerini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfedersyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘İşsizliğin düşürülmesi için vergi indirimleri gibi SGK primlerinde de bir indirim yapılmalı ve acilen bir istihdam teşvik sistemi hazırlanmalı’ diye konuştu.

GÜNDEM - 11:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.